Wüstenrot poisťovňa vlani zvýšila zisk na 2,7 mil. eur

Spoločnosť dosiahla predpísané poistné takmer 55 mil. eur.


Wüstenrot poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 2,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa zverejnených informácií znamená nárast o 79,1 %. V rámci obchodu firma vlani získala 86 161 nových klientskych zmlúv. Väčšinu tvorili zmluvy na neživotné poistenie, bolo ich 79 140. Spoločnosť dosiahla predpísané poistné takmer 55 mil. eur a oproti predchádzajúcemu obdobiu pokleslo o 2,3 %. V neživotnom poistení sa predpis zvýšil o 2,5 %, zatiaľ čo v životnom poistení poklesol o 10 %.

Najvýznamnejší nárast predpísaného poistného v neživotnom poistení dosiahla spoločnosť v poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, kde dosiahla nárast o 14,5 %. Najvýraznejší pokles predpisu zaznamenala v úrazovom poistení, a to o 7 %. V životnom poistení rástlo poistné najmä v ostatnom životnom poistení, a to o 5,6 %. Pokles zaznamenali všetky ďalšie oblasti životného poistenia, najmä investičné životné poistenie o 12,5 %.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.
 

Vyberáme z poradne

53526

Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Ak má zamestnanec uzatvorených viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov, ktoré skončí v ten istý deň pre odchod do dôchodku, odchodné mu poskytne len jeden zamestnávateľ.
04.08.2020
Čítať viac o Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa
HZS

Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Aplikácia má niekoľko užitočných funkcií, pomoc si dokážete privolať jediným klikom a ak sa nevrátite z túry, vyberú sa vás hľadať.
04.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Vyberáme z banky.sk