Wüstenrot poisťovňa vlani zvýšila zisk na 2,7 mil. eur

Spoločnosť dosiahla predpísané poistné takmer 55 mil. eur.


Wüstenrot poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 2,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa zverejnených informácií znamená nárast o 79,1 %. V rámci obchodu firma vlani získala 86 161 nových klientskych zmlúv. Väčšinu tvorili zmluvy na neživotné poistenie, bolo ich 79 140. Spoločnosť dosiahla predpísané poistné takmer 55 mil. eur a oproti predchádzajúcemu obdobiu pokleslo o 2,3 %. V neživotnom poistení sa predpis zvýšil o 2,5 %, zatiaľ čo v životnom poistení poklesol o 10 %.

Najvýznamnejší nárast predpísaného poistného v neživotnom poistení dosiahla spoločnosť v poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, kde dosiahla nárast o 14,5 %. Najvýraznejší pokles predpisu zaznamenala v úrazovom poistení, a to o 7 %. V životnom poistení rástlo poistné najmä v ostatnom životnom poistení, a to o 5,6 %. Pokles zaznamenali všetky ďalšie oblasti životného poistenia, najmä investičné životné poistenie o 12,5 %.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Data_HR Groupama

Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií. Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.
20.04.2021
Čítať viac o Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ
reading-in-hospital-waiting-room

Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?

Súčasná pandémická situácia neprospieva psychickej rovnováhe. Oslovili sme zdravotné poisťovne s otázkou, či v tomto období zaznamenali nárast zdravotných problémov z pohľadu psychiatrických ochorení.
19.04.2021
Čítať viac o Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?
write-notes-from-laptop

Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

V minulom článku sme sa venovali téme, či je alebo nie je možné zmeniť investičné resp. kapitálové poistenie na rizikové. V tomto článku sa pozrieme na to, či budete platiť nižšie, alebo vyššie poistné a poukážeme na najčastejšie chyby, ktoré klienti robia.
15.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

Vyberáme z banky.sk