Wüstenrot poisťovňa upravila kategorizáciu áut v PZP

 

Wüstenrot poisťovňa v rámci určovania nových cien povinného zmluvného poistenia (PZP) motorových vozidiel zohľadní opäť výkon motora v kilowattoch a vek držiteľa motorového vozidla. Zmeny sa týkajú prerozdelenia motorových vozidiel podľa výkonu motora z doterajších šesť na sedem kategórií, čím sa v niektorých intervaloch znížila podľa vyjadrení spoločnosti výška poistného.

Poisťovňa cenovo zvýhodňuje verných klientov, ktorí majú uzavretý niektorý z jej ďalších produktov, prípadne vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni. Verní klienti taktiež získavajú výhodnejšiu sadzbu na poistenie prívesu do 3 500 kg.

Poisťovne majú povinnosť zverejniť nové sadzby do konca októbra, a to aj napriek tomu, že sú väčšinou klienti, ktorí platia poistky nie na kalendárny rok, ale na rok technický, teda od momentu kúpy či prepisu auta.

Klienti, ktorí majú záujem zmeniť poisťovňu, musia najneskôr šesť týždňov pred vypršaním zmluvy podať výpoveď v pôvodnej poisťovni. Poisťovne musia 10 týždňov pred výročným dňom informovať zákazníkov o poistnom na ďalší rok. Tí vďaka tomu získajú takmer mesiac na to, aby sa rozhodli, či ostanú s aktuálnou poisťovňou alebo prejdú k inej. 

Vyberáme z poradne

53526

Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Ak má zamestnanec uzatvorených viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov, ktoré skončí v ten istý deň pre odchod do dôchodku, odchodné mu poskytne len jeden zamestnávateľ.
04.08.2020
Čítať viac o Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa
HZS

Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Aplikácia má niekoľko užitočných funkcií, pomoc si dokážete privolať jediným klikom a ak sa nevrátite z túry, vyberú sa vás hľadať.
04.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Vyberáme z banky.sk