Wüstenrot poisťovňa ku koncu novembra s poistným za 52 mil. eur

V medziročnom porovnaní jedenásťmesačné predpísané poistné pokleslo zhruba o 2 %.Wüstenrot poisťovňa dosiahla od začiatku januára do konca novembra 2017 hrubé predpísané poistné vo výške 52 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles zhruba o 2 %. Avšak neživotnému poisteniu sa podľa vyjadrení spoločnosti darilo, predpis vzrástol o 6,8 %. Taktiež nová produkcia v neživotnom poistení medziročne vzrástla o 4,4 %. Stúpol však aj počet poistných udalostí v neživotnom poistení, a to o 12 %, a tým sa zvýšili aj náklady na poistné plnenia celkovo o 6,4 %, z toho v neživotnom poistení o 12,4 %.


V roku 2018 možno podľa vyjadrení spoločnosti očakávať stúpajúci záujem o online poistenia. Wüstenrot poisťovňa ešte v roku 2017 rozšírila ponuku online poistenia o rizikové životné poistenie pre prípad straty príjmu zo závažných zdravotných dôvodov. Spoločnosť chce zatraktívniť a rozšíriť služby v rámci ďalších dvoch typov produktov, ktoré budú dostupné v roku 2018.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo

Priemerné náklady na jednu škodu stúpli minulý rok o 15 %. Cestovné poistenie sa prepadlo o 60 %. Prírodné živly vyčíňali napriek pandémii, škody na privátnom majetku medziročne stúpli.
20.01.2021
Čítať viac o Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo
burst-research-labjpg

Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov

Prerušenie prevádzky, pandémia a kybernetické útoky sú tri najväčšie hrozby podnikania v roku 2021. Všetky tri sú silne prepojené. Pandémia poskočila zo 17. na 2. miesto top rizík podnikania. Až 59 % respondentov ju považuje za hlavnú príčinu prerušenia výroby. Sociálno-ekonomické dôsledky pandémie prinesú v tomto roku viac platobnej neschopnosti, rekordný nárast bankrotov a pravdepodobne podporia ďalšie občianske nepokoje.
19.01.2021
Čítať viac o Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov
54134

Ak si sporíte v 2.pilieri v konzervatívnom fonde, dosiahnete 3x nižšie úspory

Stav úspor v konzervatívnych dlhopisových dôchodkových fondoch sa za posledný rok znížil len minimálne: zo 72 % (2019) na 69 % (2020). Ak chcete získať pri odchode do dôchodku 3-krát vyššie úspory, je načase prestúpiť z konzervatívneho do rastového fondu.
19.01.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Ak si sporíte v 2.pilieri v konzervatívnom fonde, dosiahnete 3x nižšie úspory

Vyberáme z banky.sk