Wüstenrot hlási nárast životného poistenia

 

Wüstenrot poisťovňa zaznamenala ku koncu septembra predpísané poistné za viac ako 45 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 4,6 %. Podpísal sa pod to hlavne rast v oblasti životného poistenia, kde predpis vzrástol o 14,5 % na úroveň 27,9 mil. eur. Nová produkcia v životnom poistení vzrástla o 20 %. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Dlhodobo sa na týchto priaznivých výsledkoch Wüstenrotu v životnom poistení podieľa investičné životné poistenie. Spoločnosť zároveň v posledných mesiacoch inovovala viaceré svoje produkty. "Naším zámerom bolo urobiť tieto produkty ešte flexibilnejšie k potrebám klienta. To sa nám podarilo, preto očakávame, že rastúci trend novej produkcie bude pokračovať aj v závere tohto roka," povedal predseda predstavenstva Wüstenrotu Jozef Adamkov.

Wüstenrot životná poisťovňa pôsobila na Slovensku od roku 1998. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Vyberáme z poradne

53526

Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Ak má zamestnanec uzatvorených viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov, ktoré skončí v ten istý deň pre odchod do dôchodku, odchodné mu poskytne len jeden zamestnávateľ.
04.08.2020
Čítať viac o Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa
HZS

Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Aplikácia má niekoľko užitočných funkcií, pomoc si dokážete privolať jediným klikom a ak sa nevrátite z túry, vyberú sa vás hľadať.
04.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Vyberáme z banky.sk