VšZP zvyšuje cenu bodu za niektoré výkony

Poisťovňa poskytovateľom zdravotnej starostlivosti po spracovaní faktúry za apríl 2020 sama prepočíta a uhradí vyššiu cenu bodu.


Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zvyšuje cenu bodu pre poskytovateľov všeobecnej zdravotnej starostlivosti a gynekológie za niektoré výkony. Ide o konzultáciu prostredníctvom elektronickej pošty alebo telefonicky, konzultáciu prostredníctvom rozšírenej elektronickej komunikácie v online prostredí (webová aplikácia, videohovor) a opätovné lekárske vystavenie receptov alebo poukazov na základe požiadavky pacienta prostredníctvom elektronickej pošty, SMS alebo telefónu. S účinnosťou od prvého apríla tohto roka VšZP za uvedené zdravotné výkony zaplatí viac a zvyšuje cenu bodu na 0,026 eura. VšZP o tom informovala v tlačovej správe, ktorú v piatok poskytla agentúre SITA.

Novinkou je aj zmena revíznych pravidiel týkajúca sa agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Od prvého apríla 2020 môžu vykazovať výkon 3441 (návšteva pacienta v rizikových skupinách populácie) namiesto výkonu 3439 (návšteva v pracovnom čase). Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorých sa zmeny týkajú, nemusia v tejto súvislosti vykonávať žiadne ďalšie úkony. VšZP im po spracovaní faktúry za apríl 2020 sama prepočíta a uhradí vyššiu cenu bodu.

"Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sú kľúčovými spojencami Všeobecnej zdravotnej poisťovne pri zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti pre našich poistencov. Potvrdili to svojím zodpovedným prístupom, nasadením a obetavosťou aj počas pandémie ochorenia Covid-19," uviedla VšZP v tlačovej správe. „Všeobecná zdravotná poisťovňa si uvedomuje, že v tomto pre všetkých zložitom období je dôležitý každý ústretový krok," dodala hovorkyňa VšZP Slávka Gáborová.
 

Vyberáme z poistovne.sk

436744768_6606007092041_4682621123979878352_n

Poistenie pre dobrovoľných hasičov

Na Slovensku je približne 80 000 dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone svojej činnosti. Od mája taktéto poistenie už existuje.
24.05.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pre dobrovoľných hasičov
business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Vyberáme z banky.sk