VšZP zaznamenala pokus o podvodné vymáhanie pohľadávok

Štátna zdravotná poisťovňa upozorňuje, že pri vymáhaní dlhov nespolupracuje so súkromnými spoločnosťami, svoje pohľadávky si vymáha sama prostredníctvom súdnych exekútorov alebo ich postupuje na spoločnosť Slovenská konsolidačná, a.s.

VsZP-redakcia

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zaznamenala pokus o podvodné vymáhanie pohľadávok. Ako informuje štátna poisťovňa, neznámy páchateľ pod hlavičkou súkromnej spoločnosti poslal SMS správou jej poistencovi výzvu na úhradu dlžnej sumy na poistnom. VšZP svojich klientov upozorňuje, aby v takomto prípade neuhrádzali požadované sumy na priložené čísla účtov. Prípad už postúpila na prešetrenie orgánom činným v trestnom konaní.

„Všeobecná zdravotná poisťovňa pri vymáhaní dlhov nespolupracuje so súkromnými spoločnosťami, svoje pohľadávky si vymáha sama prostredníctvom súdnych exekútorov alebo ich postupuje na spoločnosť Slovenská konsolidačná, a.s.," objasňuje poisťovňa. Čísla účtov si poistenci môžu skontrolovať na oficiálnej webstránke alebo overiť prostredníctvom ePobočky či na kontaktnom mieste. Prípadné nedoplatky na poistnom si poistenec, SZČO, vie skontrolovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP, cez ktorú ich môže hneď aj uhradiť.

Vyberáme z poistovne.sk

from-a-driver-s-pov

Európa sa pripravuje na autonómne riadenie

Automatizované riadenie bez vodiča sa má v nasledujúcich rokoch v Európe stáť realitou. Okrem dekarbonizácie dopravy je to hlavná výzva pre európske hospodárstvo a otvára nové formy mobility.
22.09.2021
Čítať viac o Európa sa pripravuje na autonómne riadenie
110010761_2386931334947220_4041198182165905186_n

Aplikácia Horská záchranná služba s ďalšími vylepšeniami

Aplikácia Horská záchranná služba je na horách k dispozícii turistom vyše roka. Za ten čas pomohla záchranárom a jej užívateľom už viac ako stokrát. Tento rok v nej pribudlo zopár užitočných funkcionalít.
22.09.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Aplikácia Horská záchranná služba s ďalšími vylepšeniami
ZM004_pravidla-800

Allianz opäť získala najviac ocenení Zlatá minca

Produkty Allianz sú hodnotené odborníkmi ako najkvalitnejšie na trhu. Najviac ocenení pre poistenie od Allianz: 6-krát zlato a 3-krát striebro.
21.09.2021
Čítať viac o Allianz opäť získala najviac ocenení Zlatá minca

Vyberáme z banky.sk