VšZP sa dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska na financovaní zdravotnej starostlivosti od 1. júla

Asociácia nemocníc Slovenska sa dohodla so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou na objeme úhrad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť podľa skutočného stavu poistencov.


Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa v utorok dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) na podmienkach financovania zdravotnej starostlivosti od 1. júla tohto roka. Ako uvádza poisťovňa v tlačovej správe, na rokovaniach s ANS nastolila požiadavku zreálnenia výšky prospektívnych rozpočtov, prostredníctvom ktorých financuje zdravotnú starostlivosť v ústavných zdravotníckych zariadeniach. "Do platieb nemocniciam nemôžu byť zahrnuté aj kalkulované náklady za poistencov, ktorí z VšZP vlani odišli do iných zdravotných poisťovní,“ uviedla podpredsedníčka Predstavenstva VšZP Beata Havelková. ANS tento postoj akceptovala a dohodla sa s VšZP na objeme úhrad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť podľa skutočného stavu poistencov. Zmluvy s ANS i cenové podmienky sú platné do konca tohto roka.

Úspešné rokovanie s ANS podľa poisťovne potvrdzuje nový trend v spolupráci s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Zmluvy na dlhšie časové obdobie sú podľa Predstavenstva VšZP dôležitým predpokladom stability v systéme zdravotnej starostlivosti pre pacienta, poskytovateľa i zdravotnú poisťovňu. "Oceňujeme konštruktívny prístup predstaviteľov asociácie k rokovaniam a otvorený dialóg aj pri zložitých otázkach, kde sa stanoviská oboch strán zbližovali postupne. Naším cieľom je rokovať o zmluvných podmienkach tak, aby pacienti mali zabezpečenú kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Nechceme ich zaťahovať do rokovaní o zmluvných podmienkach, toto sú veci, ktoré máme vyriešiť za okrúhlym stolom a za zatvorenými dverami," povedal po rokovaní generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko.
 

Vyberáme z poistovne.sk

436744768_6606007092041_4682621123979878352_n

Poistenie pre dobrovoľných hasičov

Na Slovensku je približne 80 000 dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone svojej činnosti. Od mája taktéto poistenie už existuje.
24.05.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pre dobrovoľných hasičov
business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Vyberáme z banky.sk