VšZP budú viesť zvyšní dvaja členovia predstavenstva

Po odstupujúcom generálnom riaditeľovi Marcelovi Foraiovi prevezmú vedenie najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku Antónia Borovková a Miroslav Vaďura.


Všeobecnú zdravotnú poisťovňu budú viesť po odstupujúcom generálnom riaditeľovi Marcelovi Foraiovi zvyšní dvaja členovia predstavenstva, Antónia Borovková a Miroslav Vaďura. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Čižmáriková.

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Marcel Forai oznámil svoju abdikáciu v utorok večer. Forai tak urobil po zverejnení informácií o zmluvách medzi štátnou poisťovňou a spoločnosťami jeho blízkej príbuznej Anny Sučkovej. Zároveň požiadal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby skontroloval všetky zmluvy, ktoré podpísala VšZP s firmami, v ktorých pôsobila Sučková od roku 2004.

Minister zdravotníctva SR Viliam Čislák abdikáciu šéfa najväčšej poisťovne prijal. Ako uviedol hovorca rezortu Peter Bubla, ak sa preukáže, že spomínané zmluvy boli v poriadku, Foraia vymenuje minister naspäť do funkcie.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-towfiqu-barbhuiya-3440682-11350076

Výška poistného plnenia. Čo sa skrýva v tejto sume?

Každého, kto nahlasuje škodu do poisťovne, zaujíma, koľko od poisťovne dostane peňazí. Niektorí sú so sumou spokojní, iní čakali viac. Od čoho teda závisí výška poistného plnenia?
29.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Výška poistného plnenia. Čo sa skrýva v tejto sume?
pexels-kampus-5990926

Prečo nie je jedno, kde ste poistený?

Sú všetky zdravotné poisťovne rovnaké? Záleží vôbec na tom, v ktorej zdravotnej poisťovni ste poistený? Viac než si myslíte. Skutočná hodnota poistenia sa ukáže až vo chvíli, keď potrebujete podať pomocnú ruku.
29.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Prečo nie je jedno, kde ste poistený?

Vyberáme z banky.sk