VšZP bude analyzovať výsledky hospodárenia k 30. septembru

Poisťovňa preskúma možnosti ukončenia zmlúv s externými firmami, ktoré pre ňu zabezpečovali činnosti súvisiace s prepoistením


Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala komplexne analyzovať výsledky svojho hospodárenia k 30. septembru. Informovala o tom v tlačovej správe. Ako uviedla nová generálna riaditeľka poisťovne Ľubica Hlinková, na svojej predchádzajúcej pozícii riaditeľky odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov nemala presne vymedzený rozsah pôsobnosti, a teda ani prístup ku všetkým procesom. "Komplexná analýza výsledkov hospodárenia zdravotnej poisťovne do 30. 9. 2018 nám umožní nastaviť priority poisťovne do ďalšieho obdobia,“ skonštatovala Hlinková.

VšZP podľa svojho vyhlásenia považuje za najvyššiu prioritu umožniť pacientom prístup k efektívnej, modernej a bezpečnej liečbe. „Vnímam to ako hlavnú úlohu VšZP, keďže práve naša poisťovňa dlhodobo uhrádza najnákladnejšiu zdravotnú starostlivosť pre najširšie spektrum pacientov spomedzi všetkých zdravotných poisťovní. Mojou ambíciou je nastaviť a zladiť všetky vnútorné procesy fungovania zdravotnej poisťovne tak, aby poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti bolo v symbióze s hospodárením poisťovne,“ vyjadrila sa Hlinková.

Súčasťou auditu je tiež preskúmanie efektívnosti tohtoročnej náborovej kampane. Tú už poisťovne uzavreli, aj keď jej výsledky zatiaľ Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou oficiálne nepotvrdil.

VšZP na základe vlastných predbežných výsledkov prepoisťovania zároveň nariadila preveriť právne možnosti ukončenia niektorých zmlúv. Podľa poisťovne predmetné zmluvy súvisia s realizáciou činností, ktoré pre poisťovňu zabezpečujú externé subjekty.

O výsledkoch analýzy bude VšZP verejnosť informovať. V pravidelnom štvrťročnom zverejňovaní výsledkov hospodárenia a verejných odpočtoch činnosti plánuje VšZP pokračovať aj v budúcnosti, uzavrela poisťovňa.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk