Vienna Insurance Group v SR s poistným 724 mil. eur

V medziročnom porovnaní vlaňajšie poistné podľa predbežných údajov pokleslo o 1,5 %.


Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné 724 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 1,5 %. V životnom poistení to bolo zníženie poistného o 4,1 % na 379,5 mil. eur. Na druhej strane, predpísané poistné v neživotnom poistení vzrástlo o 1,5 % na 344,4 mil. eur.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Celý koncern Vienna Insurance Group zaznamenal vlani predpísané poistné na úrovni 9,232 mld. eur. V medziročnom porovnaní to je zníženie o 1,51 %. To súvisí podľa vyjadrení skupiny s pretrvávajúcou nízkou úrokovou mierou a so zdržanlivosťou pri predaji jednorazovo plateného životného poistenia, ktorá z toho vyplýva.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.
 

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS
hands-grasping-a-steering-wheel

Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Každý deň nahlásia klienti Allianz – Slovenskej poisťovne v priemere 650 až 700 poistných udalostí. Približne tretina týchto škôd sa týka vozidiel. Čo robiť, aby vaša škoda bola vyriešená čo najskôr a k vašej spokojnosti? Tu je niekoľko tipov:
29.04.2021
Čítať viac o Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Vyberáme z banky.sk