Vienna Insurance Group v SR s poistným 716,5 mil. eur

Zisk pred zdanením spoločnosti poklesol o 12,8 % na 51,9 mil. eur.


Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku objem poistného na úrovni 716,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 1,4 %. Predpis v neživotnom poistení vzrástol o 1,8 mil. eur na 337 mil. eur. Avšak v oblasti životného poistenia to bol pokles o 4,1 % na 379,5 mil. eur. Zisk pred zdanením poklesol o 12,8 % na 51,9 mil. eur.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Ako skonštatovala skupina, zdržanlivosť v prípade jednorázovo plateného poistenia mala za následok celkový pokles v životnom poistení. Avšak zároveň doplnila, že sa úspešne rozvíjal predaj životného poistenia s bežne plateným poistným spoločnosťou Poisťovňa Slovenskej sporiteľne prostredníctvom lokálnej dcérskej spoločnosti Erste Group.

Celý koncern Vienna Insurance Group dosiahol vlani predpísané poistné niečo vyše 9 mld. eur. V medziročnom porovnaní sa znížilo o 1,4 %. Pokles súvisí predovšetkým s pretrvávajúcou nízkou úrokovou mierou a so zdržanlivosťou pri predaji jednorázovo plateného životného poistenia. Zisk pred zdanením poklesol o 66,8 % na 172,1 mil. eur.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku, ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.
 

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS
hands-grasping-a-steering-wheel

Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Každý deň nahlásia klienti Allianz – Slovenskej poisťovne v priemere 650 až 700 poistných udalostí. Približne tretina týchto škôd sa týka vozidiel. Čo robiť, aby vaša škoda bola vyriešená čo najskôr a k vašej spokojnosti? Tu je niekoľko tipov:
29.04.2021
Čítať viac o Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Vyberáme z banky.sk