Väčšina Slovákov si myslí, že zdravotníctvo je nedostatočne financované a nefunguje dobre

Podľa prieskumu agentúry MN Force iba 13 % Slovákov verí, že štátna poisťovňa hospodári s verejným zdravotným poistením lepšie ako súkromné poisťovne.

Doktor a peniaze-001
Traja zo štyroch Slovákov si myslia, že slovenské zdravotníctvo je nedostatočne financované. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu agentúry MN Force, ktorý iniciovala zdravotná poisťovňa Union. Takmer rovnaký počet ľudí sa vyjadril, že je tento sektor nedostatočne financovaný a je potrebné v ňom prijať zmeny. Takmer polovica respondentov v prieskume uviedla, že pri výbere zdravotnej poisťovne je pre nich dôležité, aby sa s ňou nespájali škandály a kauzy, a 44 % deklarovalo, že je rovnako dôležité, aby poisťovňa spravovala peniaze transparentne.

Zároveň podľa prieskumu iba 13 % Slovákov verí, že štátna poisťovňa hospodári s verejným zdravotným poistením lepšie ako súkromné poisťovne. Drvivá väčšina respondentov (81 %) si myslí, že žiadna zdravotná poisťovňa na Slovensku by sa nikdy nemala dostať do straty. Práve zlé hospodárenie poisťovní s peniazmi je top dôvod, pre ktorý Slováci uvádzajú, že by určite zmenili poisťovňu (54 %). „Potvrdilo sa nám, že verejnosť vyžaduje väčšiu transparentnosť v sektore, o ktorej bude dôležité diskutovať aj pri zostavovaní nového štátneho rozpočtu,“ uviedla k prieskumu zdravotná poisťovňa Union.

Vyberáme z poistovne.sk

hands-grasping-a-steering-wheel

Hackerské útoky sú hrozbou pre prepojené vozidlá. Allianz volá po spoločnom riešení

Kybernetické útoky na prepojené vozidlá kryje poistenie. Ak hackerský útok spôsobí poruchu vozidla, výrobca nesie spoluzodpovednosť. Allianz volá po celoeurópskom riešení, útoky hackerov musia byť vystopovateľné.
23.09.2020
Čítať viac o Hackerské útoky sú hrozbou pre prepojené vozidlá. Allianz volá po spoločnom riešení
orange-cat-guards-kitchen

Týchto 5 bežných nehôd v domácnosti vás presvedčí, že poistenie sa oplatí

Občas sa stávajú a asi nikto z nás nemá žiaden návod na to, ako sa im úplne vyhnúť. Nehody v domácnosti sa jednoducho sem-tam stanú, aj keď robíte akékoľvek preventívne opatrenia. Dnes však už vieme, ako lepšie a efektívnejšie reagovať a rovnako aj, na koho sa obrátiť ak potrebujeme pomoc.
22.09.2020
Čítať viac o Týchto 5 bežných nehôd v domácnosti vás presvedčí, že poistenie sa oplatí

Vyberáme z banky.sk