Uniqa dosiahla vlani predpísané poistné 122,5 mil. eur

V medziročnom porovnaní poistné vzrástlo o 6,4 %.


Uniqa poisťovňa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 122,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa informácií zverejnených spoločnosťou znamená nárast o 6,4 %. Ako doplnil generálny riaditeľ poisťovne Martin Žáček, firma rástla vo všetkých segmentoch poistenia a vo všetkých obchodných kanáloch.

V neživotnom poistení Uniqa poisťovňa rástla o 4,3 % na niečo vyše 86 mil. eur. V rámci neživotného poistenia sa darilo segmentu nehnuteľnosti a domácnosti, ktorý zaznamenal medziročný nárast o 19 %, čo predstavuje v predpise o 1,4 mil eur viac ako rok predtým. Celkový objem predpisu v tomto segmente bol 11,6 mil eur. Cestovné poistenie medziročne narástlo o 44 %.

V životnom poistení spoločnosť vlani zaznamenala nárast predpisu o 11,88 % na celkom 36,5 mil. eur. Na výsledok mal vplyv nárast uzatvorených jednorazových životných poistiek, ale podľa vyjadrení spoločnosti najmä úspešná spolupráca s bankami či maklérmi.

Celková škodovosť Uniqa poisťovne bola v roku 2016 na úrovni 73 %, čo spôsobili najmä dve väčšie poistné udalosti v neživotnom poistení. Počet zmlúv v portfóliu poisťovne dosiahol v minulom roku 671 494 tisíc, čo oproti roku 2015 znamená nárast o 3,5 %.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.

Vyberáme z poistovne.sk

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby
holding-car-keys

Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia.
26.07.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Vyberáme z banky.sk