Skupina Generali v prvom polroku zvýšila prevádzkový výsledok na 3,7 miliardy eur

Talianska poisťovacia skupina Generali dosiahla v prvom polroku 2023 prevádzkový výsledok v objeme 3,7 mld. eur, čo je medziročne viac o 28 %.

IMG_2905-R

Umožnil to najmä vývoj v neživotnom poistení, zatiaľ čo životné poistenie bolo stabilné. Ako skupina v stredu informovala, jej upravený čistý zisk predstavoval 2,33 mld. eur, pričom vzrástol takmer o 61 % hlavne pre lepší prevádzkový výsledok.

Celkové hrubé predpísané poistné Generali v objeme 42,2 mld. eur sa zvýšilo o 3,6 % pod vplyvom pozitívneho vývoja v segmente neživotného poistenia. Technické rezervy životného poistenia dosiahli zápornú úroveň 877 mil. eur, pričom pokles o 2,3 % bol čiastočne kompenzovaný kladnými príjmami z poistného v rizikovom a investičnom životnom poistení. Tento krok je podľa skupiny v súlade s jej stratégiou reorganizovať portfólio životného poistenia a odráža aj trendy v odvetví, ktoré sa objavujú v bankových kanáloch v Taliansku a vo Francúzsku.

Súčasťou skupiny Generali je spoločnosť Generali Poisťovňa, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996.

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy
girl-using-sidewalk-chalk-in-schoolyard

Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?

Úrazy, zranenia, strata alebo krádež vecí sú najčastejšie škody, ktoré sa deťom stanú v škole počas vyučovania. Stále častejšie sa však školy stretávajú aj s prípadmi kyberšikany. Pozrite si, v ktorých prípadoch nesie zodpovednosť za škody škola.
20.09.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?
AdobeStock-Komunalna-p-18-9-2023

Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Havarijné poistenie patrí medzi majiteľmi ojazdených áut k často diskutovaným témam. U mnohých vodičov „jazdeniek“ panuje názor, že sa neoplatí, no v skutočnosti má množstvo výhod, ktoré vám dokáže uľahčiť život na cestách. A to dokonca aj v prípadoch, že má vaše vozidlo už čosi za sebou.
18.09.2023
Čítať viac o Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Vyberáme z banky.sk