Skupina Generali v prvom polroku zvýšila prevádzkový výsledok na 3,7 miliardy eur

Talianska poisťovacia skupina Generali dosiahla v prvom polroku 2023 prevádzkový výsledok v objeme 3,7 mld. eur, čo je medziročne viac o 28 %.

IMG_2905-R

Umožnil to najmä vývoj v neživotnom poistení, zatiaľ čo životné poistenie bolo stabilné. Ako skupina v stredu informovala, jej upravený čistý zisk predstavoval 2,33 mld. eur, pričom vzrástol takmer o 61 % hlavne pre lepší prevádzkový výsledok.

Celkové hrubé predpísané poistné Generali v objeme 42,2 mld. eur sa zvýšilo o 3,6 % pod vplyvom pozitívneho vývoja v segmente neživotného poistenia. Technické rezervy životného poistenia dosiahli zápornú úroveň 877 mil. eur, pričom pokles o 2,3 % bol čiastočne kompenzovaný kladnými príjmami z poistného v rizikovom a investičnom životnom poistení. Tento krok je podľa skupiny v súlade s jej stratégiou reorganizovať portfólio životného poistenia a odráža aj trendy v odvetví, ktoré sa objavujú v bankových kanáloch v Taliansku a vo Francúzsku.

Súčasťou skupiny Generali je spoločnosť Generali Poisťovňa, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996.

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk