Skupina Generali v minulom roku rástla

Skupina Generali dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné 82,5 miliardy eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 5,6 %.

bankovky3
Na výsledku sa podľa vyjadrení spoločnosti podieľal najmä významný nárast v segmente neživotného poistenia. Prevádzkový zisk stúpol o 7,9 % na 6,9 miliardy eur. Upravený čistý zisk stúpol o 14,1 % na 3,6 miliardy eur.

Takýto výsledok sa skupine podarilo dosiahnuť podľa jej vyjadrení predovšetkým vďaka zlepšenému prevádzkovému výsledku, ktorý ťažil z diverzifikovaných zdrojov zisku, jednorazovému kapitálovému zisku súvisiaceho s predajom nehnuteľnosti v Londýne a jednorazovému reštrukturalizačnému nákladu v Taliansku. „K budúcemu úspechu Generali tiež prispejú akvizície spoločností Conning a Liberty Seguros,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Generali Philippe Donnet.

Skupina Generali patrí k najväčším svetovým poskytovateľom poistenia a správy aktív. Vznikla v roku 1831. S viac než 72-tisíc zamestnancami a so 61 miliónmi klientov má skupina Generali vedúce postavenie v Európe a stále významnejšiu pozíciu získava na trhoch Ázie a Latinskej Ameriky. Súčasťou skupiny Generali je spoločnosť Generali Poisťovňa, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996.

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk