Skupina Generali ku koncu septembra s prevádzkovým výsledkom 4 mld. eur

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur.

Euro-007

Prevádzkový výsledok skupiny Generali dosiahol ku koncu septembra 4 mld. eur, a to vďaka pozitívnemu vývoju v segmente poistenia majetku a zodpovednosti, ako aj v oblasti asset managementu. Rast podporili aj nedávne akvizície skupiny v rámci regiónu Rakúsko, stredná a východná Európa a Rusko a ďalších segmentov. Celkové predpísané poistné sa zvýšilo o 0,3 % na 52 mld. eur.

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur pri medziročnom poklese o 40 %. Tento pokles je však podľa vyjadrení spoločnosti výsledkom odpisov finančných aktív v hodnote 310 mil. eur. Dôvodom je zníženie výkonnosti finančných trhov ovplyvnených pandémiou koronavírusu, ako aj suma 100 mil. eur pre mimoriadny medzinárodný COVID-19 fond, ktorý založila skupina Generali na pomoc v boji s koronavírusom. Ostatné mimoriadne náklady boli v celkovej výške 256 mil. eur.

Generali je jedným z popredných poskytovateľov poistenia a asset managementu. Vznikla v roku 1831 a pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta. V Rakúsku, strednej a východnej Európe a Rusku pôsobí skupina prostredníctvom regionálneho zastúpenia, ktoré zastrešuje celkovo 13 krajín a patrí tak medzi troch najväčších poisťovateľov v tomto regióne.

Vyberáme z poistovne.sk

Data_HR Groupama

Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií. Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.
20.04.2021
Čítať viac o Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ
reading-in-hospital-waiting-room

Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?

Súčasná pandémická situácia neprospieva psychickej rovnováhe. Oslovili sme zdravotné poisťovne s otázkou, či v tomto období zaznamenali nárast zdravotných problémov z pohľadu psychiatrických ochorení.
19.04.2021
Čítať viac o Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?
write-notes-from-laptop

Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

V minulom článku sme sa venovali téme, či je alebo nie je možné zmeniť investičné resp. kapitálové poistenie na rizikové. V tomto článku sa pozrieme na to, či budete platiť nižšie, alebo vyššie poistné a poukážeme na najčastejšie chyby, ktoré klienti robia.
15.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

Vyberáme z banky.sk