Skupina Generali ku koncu septembra s prevádzkovým výsledkom 4 mld. eur

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur.

Euro-007

Prevádzkový výsledok skupiny Generali dosiahol ku koncu septembra 4 mld. eur, a to vďaka pozitívnemu vývoju v segmente poistenia majetku a zodpovednosti, ako aj v oblasti asset managementu. Rast podporili aj nedávne akvizície skupiny v rámci regiónu Rakúsko, stredná a východná Európa a Rusko a ďalších segmentov. Celkové predpísané poistné sa zvýšilo o 0,3 % na 52 mld. eur.

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur pri medziročnom poklese o 40 %. Tento pokles je však podľa vyjadrení spoločnosti výsledkom odpisov finančných aktív v hodnote 310 mil. eur. Dôvodom je zníženie výkonnosti finančných trhov ovplyvnených pandémiou koronavírusu, ako aj suma 100 mil. eur pre mimoriadny medzinárodný COVID-19 fond, ktorý založila skupina Generali na pomoc v boji s koronavírusom. Ostatné mimoriadne náklady boli v celkovej výške 256 mil. eur.

Generali je jedným z popredných poskytovateľov poistenia a asset managementu. Vznikla v roku 1831 a pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta. V Rakúsku, strednej a východnej Európe a Rusku pôsobí skupina prostredníctvom regionálneho zastúpenia, ktoré zastrešuje celkovo 13 krajín a patrí tak medzi troch najväčších poisťovateľov v tomto regióne.

Vyberáme z poistovne.sk

three-disposable-face-masks

EÚ by mala kolektívnu imunitu získať až v 3. štvrťroku 2021

Po tom, ako Veľká Británia schválila vakcínu proti Covid-19 od spoločností Pfizer/Biontech, nič jej nestojí v ceste zahájeniu očkovania už na budúci týždeň. Stane sa tak prvou krajinou v západnom svete, ktorá tak urobí a vôbec prvou, ktorá schválila vakcínu postavenú na syntetickej molekule RNA, nie na DNA.
03.12.2020
Čítať viac o EÚ by mala kolektívnu imunitu získať až v 3. štvrťroku 2021
portrait-of-a-woman-wearing-disposable-face-mask

Môžem uzatvoriť životné poistenie ak som COVID-19 pozitívny?

Niektoré poisťovne pridali do svojho zdravotného dotazníka otázky ohľadom ochorenia COVID-19. Snažia sa tak zistiť, či záujemca o poistenie nie je nakazený koronavírusom. Pozrite si, za akých podmienok vás poistia.
03.12.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Môžem uzatvoriť životné poistenie ak som COVID-19 pozitívny?
FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Vyberáme z banky.sk