S dvojciferným rastom značky je Allianz piatykrát svetovým poisťovateľom číslo jeden

Hodnota značky Allianz stúpla za jeden rok o 11,5 % na 20,85 miliardy dolárov. Už piaty rok za sebou je Allianz najcennejším poisťovateľom vo svetovom rebríčku Best Global Brands spoločnosti Interbrand. S medziročným postupom o tri miesta na 31. priečku Allianz naďalej prekonáva konkurenciu aj odvetvie.

image003
Už piaty rok po sebe bola Allianz vyhlásená za svetovú poisťovňu číslo jeden v rebríčku najlepších globálnych značiek spoločnosti Interbrand 100 Best Global Brands 2023. S dvojciferným rastom 11,5 % stúpla hodnota značky Allianz na 20,85 miliardy dolárov, čo v porovnaní s rokom 2022 predstavuje nárast o 2,15 miliardy dolárov.

Allianz zároveň prvýkrát prekročila hodnotu 20 miliárd dolárov a posunula sa o tri miesta na 31. priečku medzi najrýchlejšie rastúce globálne značky sveta. Tieto výsledky tiež dokazujú, že Allianz z hľadiska rastu predbehla aj priamych konkurentov a odvetvie. Základom čoraz väčšieho vplyvu značky Allianz sú jej vyššie výnosy aj silné ziskové marže. K rastu značky prispelo jej 159-tisíc zamestnancov, 116-tisíc agentov a 100-tisíc maklérov, ktorí denne napĺňajú poslanie spoločnosti – „Staráme sa o vašu budúcnosť“.

Značke Allianz dôveruje 122 miliónov zákazníkov v 70-tich krajinách sveta. Okrem starostlivosti o svojich zákazníkov, zamestnancov a investorov, bol ocenený aj záväzok Allianz voči ľuďom na celom svete. Ten zahŕňa programy na pomoc deťom postihnutým katastrofami, finančnú gramotnosť pre núdznych a tiež podporu športovcom a fanúšikom pred olympijskými a paralympijskými hrami v Paríži 2024.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk