Allianz je tretíkrát za sebou poisťovňou roka

Allianz – Slovenská poisťovňa po tretíkrát za sebou obhájila prvenstvo a sa stala POISŤOVŇOU ROKA 2023. Titul najlepšej poisťovne na trhu jej udelil ekonomický týždenník Trend počas slávnostného galavečera 26. ročníka výročných ocenení TREND TOP za mimoriadne podnikateľské a biznisové úspechy.

image003
„Opätovne obhájiť titul najlepšej poisťovne na trhu je pre nás nielen veľkou radosťou a zadosťučinením, ale aj záväzkom. Prechádzame náročnou dobou, ktorá prináša veľa výziev a potrebu promptne reagovať na meniace sa podmienky na trhu, aj potreby klientov. Moja veľká vďaka patrí všetkým kolegom, obchodným partnerom a tiež klientom, vďaka ktorým skvelé výsledky dosahujeme“, uviedol viceprezident rezortu produktov a upisovania rizík Allianz Jozef Paška, ktorý ocenenie prevzal.

Týždenník Trend hodnotil poisťovne na základe troch sledovaných kritérií, a to pomer zisku k čistému poistnému, rast nominálneho a percentuálneho poistného a pomer prevádzkových nákladov oproti výnosom, ktorý ukazuje efektivitu poisťovne. Viac informácií nájdete tu. Okrem najlepšej poisťovne boli ocenenia vyhlásené aj v kategóriách Banka roka, Firma roka, Investor roka, Manažér roka, Podnikateľka roka, Exportér roka, Daňovník roka a ocenené boli aj tri rodinné firmy.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk