POROVNANIE: Čo ponúkajú zdravotné poisťovne deťom?

Okrem príspevku na zuby, okuliare a vrátenia doplatkov za lieky, zdravotné poisťovne deťom ponúkajú oveľa viac. Pozrite si, aké výhody môže čerpať vaše dieťa.

people-smile-at-a-small-baby-the-woman-is-holding-up

Novorodenci

novorodenec je automaticky poistený v zdravotnej poisťovni rovnakej akú má jeho mama. Pokiaľ chcú rodičia vybrať dieťaťu inú zdravotnú poisťovňu, musia do novej poisťovne podať prihlášku. Ak to stihnú do konca septembra, dieťa sa stane poistencom novej poisťovne od 1.januára 2023. Ak sa však dieťa narodí po 30.9.2022 a rodičia sa rozhodnú pre inú zdravotnú poisťovňu , jej poistencom sa novorodenec stane až od 1.1.2024. Prihlášku môžu podať kdykoľvek.

Zdravotné poisťovne majú o detských klientov veľký záujem a preto ich lákajú mnohými výhodami. Medzi najobľúbenejšie patria príspevok na ošetrenie zubov, okuliare a vrátenie doplatkov za lieky. O týchto benefitoch sme písali v článku: Ktorá zdravotná poisťovňa je najštedrejšia? Porovnali sme benefity pre poistencov. Dnes sa pozrieme na ďalšie, ktoré sú určené deťom.

Porovnanie výhod zdravotných poisťovní pre novorodencov

  VsZP Dôvera Union zdravotná poisťovňa
Darček pri narodení Darčekový kufrík (kozmetika, plienky, knižka, rady) Baby box za 50 € - taška na kočiar plná kozmetiky a detských potrieb (pre všetky deti do 1.roka) 40 € darčeková poukážka na nákup v eshope Mimulo.sk

- Knižka Naše dieťatko
Monitor dychu -20% zľava na nákup Nanny, BabySense

46,8 € príspevok na zapožičanie
-15% zľava monitor dychu/audiovysielačku (freedo.sk)
Zadarmo zapožičanie Nanny do 6. mesiaca alebo 30 € príspevok na nákup
Vyšetrenia /liečba 5-10% zľava na vyšetrenie v rehabilitačnej klinike ReFit Príspevok až 80% na vyšetrenie u nezmluvného lekára

20 € zľava na genetický test BabyLab DUO pre novorodencov
Skríning novorodenca
Nadštandard v tehotenstve /EXTRA služby ZADARMO predpôrodné a popôrodné poradenstvo
Bezplatná prítomnosť blízkeho pri pôrode (nemocnicie Sveta zdravia a Agel)
 
50% zľava za nadštandardné izby v nemociaciach Svet zdravia
 
50% zľava na anestézu pri pôrode (v pôrodnici Svet zdravia v Michalovciach)
 
Sprievodca rodiča
 
Grantový program Bojovníci za zdravie - príspevok na rehabilitáciu, kúpele, zdravotnícke pomôcky, lieky, operácie v zahraničí, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotného stavu
 
Samodiagnostika cez mobilnú aplikáciu
ZADARMO pomoc pôrodnej asistentky pred a po pôrode (5x+4x)

20% zľava na služby laktačnej poradkyne MAMILA

Možnosť objednať sa na Extra hodinu vyhradenú pre UNION vo vybraných zariadeniach AGEL SK

Sprievodca prevenciou zdravia
Zľavy Zľavy v lekárni BENU:

-5% AVENE, -25% LIVSANE

-15% Pilulka.sk

-10% na mlieko France Lait (pharmshop.sk)

-15% na ww.weleda.sk

-5% zľava v nukki.sk
Zľavy v lekárni Dr. Max:

-40% zľava na produkty Dr.Max

-15% na športový kočík, autosedačku, oblečenie a stravu Plasmon (Freedo.sk)

-15% na odsávačku mlieka, pomôcky pri dojčení, nosič bábätiek, sterilizátor, ohrievač fliaš , parný mixér (Freedo.sk)

-30% na biopotraviny bobule.sk

-25% na filter na kočík

-25% na bezlepkové potraviny vitacelia.sk

-5% na Zlavadna.sk, Slevadne.cz a Boomer.sk
Zľavy v lekárni BENU:

-25%
LIVSANE

30 € zľava na mimulo.sk
Kurz plávania pre bábätka 15% zľava v ŠNOP (Bratislava)

10 € zľava na prvé 2 kurzy v Žabiatko (Bratislava)
  30 € príspevok na kurz plávania pre bábätko

Na využitie mnohých benefitov pre novorodencov nemusíte splňať žiadne podmienky. Odporúčame však, aby ste si nezabudli overiť ich lokálnu dostupnosť, napríklad zľavu na plávanenie ponúka VšZP iba v Bratislave. V Unione vám prispejú na plávanie aj v iných mestách, no len za podmienky, že aj rodič je poistencom Unionu.

Novopečení rodičia určite ocenia nielen finančné benefity, ale aj tie, ktoré im pomôžu zvládnuť rodičovstvo v pohode. Nemusíte si pamätať termíny očkovaní, prírastky na hmotnosti, ani googliť, čo vás čaká v najbližšej poradni. "Sprievodca rodiča je určený primárne pre rodičov detí do 3 rokov, ktorí chcú mať prehľad o všetkých dôležitých informáciách ohľadom očkovaní, preventívnych prehliadok a míľnikov vývoja dieťaťa, " uvádza na svojej webovej stráne Dôvera.

Staršie deti a tínedžeri

Pri starších deťoch a tínedžeroch rodičia najviac ocenia príspevok na ošetrenie zubov, okuliare a vrátenie doplatkov za lieky. O podmienkach, ktoré musíte splniť aby ste mohli tieto benefity využiť sa dočítate tu. Mnoho ďalších benefitov pre staršie deti a tínedžerov sa prekrýva s benefitmi pre dospelých. Napríklad v Dôvere môžu deti od 10 rokov absolvovať stanovenie hladiny CRP v každej lekárni Dr.Max za zvýhodnenú cenu.

Najviac novorodencov smeruje do Dôvery

Kvalita benefitov a ich dostupnosť hrá veľkú úlohu pri výbere poisťovne pre dieťa. Zisťovali sme, koľko novorodencov poistili zdravotné poisťovne minulý rok. Aj keď Všeobecná zdravotná poisťovňa je na Slovensku najväčšia, je v nej poistená polovica obyvateľov, pre novorodencov rodičia najčastejšie vyberali Dôveru.

Počet poistených novorodencov

  VsZP Dôvera Union zdravotná poisťovňa
Rok 2021 26 080 26 663 10 253
Údaje o počte poistených novorodencov poskytli zdravotné poisťovne.

Novinky

Tento rok poisťovňa Dôvera rozšírila ponuku zliav, ktoré poskytuje v spolupráci s rôznymi e-shopmi a sieťou lekárni Dr. Max. Poistenci získajú zľavu 15% na feedo.sk (aj v jej kamenných predajniach) na kočíky, autosedačky, oblečenie, rôzne potreby pre bábätká a dojčiace matky. V sieti lekárni Dr. Max majú poistenci Dôvery počas celého septembra zľavu 40%na všetky produkty značky Dr. Max.

Všeobecná zdravotná poisťovňa v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou pripravila zvýhodnenú ponuku na nové investičné sporenie pre dieťa. Ak dieťaťu založíte nové investičné sporenie, počas 3 mesiacov za sebou mu na tento účet vložíte aspoň 30 eur, ďalších 30 dostanete ako odmenu. Táto ponuka je časovo limitovaná a platí do 31.12.2022. Novinkou je aj zľava 15 % na nákup voľnopredajných liekov a kozmetiky v internetovej lekárni lieky24.sk.

Vyberáme z poistovne.sk

dovolenka8-redakcia

Cestovné poistenie - dovolenka vs. letná brigáda

Letné dovolenky sú už na dosah a my vám tak ako po minulé roky prinesieme užitočné rady, ako sa zorientovať v cestovnom poistení.
24.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Cestovné poistenie - dovolenka vs. letná brigáda
grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Vyberáme z banky.sk