Poisťovne lákajú klientov na PZP veľkými vstupnými zľavami

Poisťovne každý rok tvrdia, že ceny povinného zmluvného poistenia (PZP) sú na minime a už nemajú kde klesať. V rámci konkurenčného boja však ponúkajú novým klientom aj viac ako 50% zľavy z ceny. 


V prvom rade poisťovne ponúkajú zľavy za vernosť, ktoré sa im oplatia, pretože ich dostanete za viacero poistených áut či za ďalšiu poistku k PZP, napríklad havarijnú. Tieto bonusy sa pohybujú okolo 5 % z ceny poistky.

„V ČSOB poisťovni je možné na druhé, ako aj ďalšie poistené auto v rodine s rovnakou adresou získať zľavu vo výške 5%,” informuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB. Taká istá zľava je aj na havarijné poistenie uzavreté v tejto poisťovni.

Platba na rok dopredu je lacnejšia


Pri platbe za PZP môžete zaplatiť na celý rok dopredu naraz, alebo si môžete s poisťovňou dohodnúť platby po častiach. Poisťovne preferujú platbu vopred na celý rok a vedia vám za to ponúknuť lepšiu cenu.

ČSOB Poisťovňa ponúka zľavu 5% za ročnú platbu poistného, navyše ak u nej uzatvoríte zmluvu na dva roky dostanete dodatočnú 2% zľavu. Na porovnanie online poisťovňa Genertel štandardne uplatňuje 5% zľavu a AXA poisťovňa vám za platbu vopred dá až 10% zľavu.

ČSOB Poisťovňa vám dá aj 25% zľavu z ceny, ak v aute vozíte dieťa, lebo predpokladá, že budete jazdiť opatrnejšie.

Modelový príklad: Majiteľ 4 ročnej Kie Soul, ktorý šoféruje denne do práce autom 20 km do Bratislavy by sa chcel poistiť. Akú cenu PZP by ste mu dali, ak nemal doteraz na tomto aute nehodu, iba výmenu predného skla pri poškodení kameňom. Šoféruje 10 rokov, má 35 rokov. S platbami PZP nikdy nemeškal.

Poisťovňa cena PZP ročne
Genertel od 96 eur
Logo AXA 123 eur
Logo Generali Slovensko 131 eur
logo CSOB poistovna 160 eur
Wüstenrot poisťovňa 169 eur

 

Vstupné bonusy sa šplhajú až do 60%

 Pri lákaní nových klientov sú poisťovne najštedrejšie, čo sa týka zliav. Keď už klienta chytia, bonusy už nie sú také veľké. Bonusy sú v podstate zľavy na cene poistného, ktoré klient dostane na začiatku zmluvného vzťahu s poisťovňou. Tie sa časom môžu meniť.

 Vstupný bonus vám zvyčajne poisťovne ponúknu za bezškodový priebeh poistenia v minulosti, i keď nie všetky poisťovne vašu šoférsku minulosť skúmajú.


„Bonus môže byť v súčasnosti chápaný aj ako zľava z poistenia, keďže súčasná prax na trhu je tá, že poisťovne nevyžadujú zápočtový list pre kategóriu osobných vozidiel,“ vysvetľuje Eliášová.

ČSOB poisťovňa si vás pri vstupe do poistenia preverí a v prípade bezškodového priebehu poskytne maximálny 55% bonus. V poisťovni Kooperativa či Astra poisťovni môžete v závislosti od predchádzajúceho bezchybného šoférovania získať vstupný bonus vo výške 60%.

AXA poisťovňa si tiež pýta váš zápočtový list a za šoférovanie bez nehôd vám prizná bonus do výšky 50%. „Výška bonusu záleží od doby neprerušeného trvania bezškodového poistenia v mesiacoch,“ vysvetľuje Jana Janičová Tarčákova, hovorkyňa AXA.

Lista Odporucame

Malusy sa zohľadňujú iba niekde


Ak ste mali v minulosti iba malú nehodu ako napríklad výmenu skla kvôli poškodeniu kameňom, poisťovne k vám môžu pristupovať rôzne.

ČSOB poisťovňa tvrdí, že jedna poistná udalosť za poistné obdobie nemá vplyv na zmenu bonusu. Naopak AXA za každú poistnú udalosť znižuje dobu bezškodového priebehu o 24 mesiacov.

Systém malusu pre rizikových vodičov stále na slovenskom trhu nefunguje poriadne, hoci niektoré poisťovne ho už zohľadňujú. Väčšina hráčov na trhu ho zatiaľ kvôli konkurenčnému boju neuplatňuje, aby si neodlákala klientov.

Vyberáme z poistovne.sk

0000486637

Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje. Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
03.12.2021
Čítať viac o Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom
relaxing-brown-and-white-tabby

Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.
02.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?
IMG_8017-500

Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Ceny nehnuteľností v rokoch 2009 až 2016 boli relatívne stabilné, potom začali mierne rásť a pandémia začala hnať ceny raketovo hore. Skontrolujte si výšku poistného krytia, či zodpovedá cene vašej nehnuteľnosti. Na toto upozorňujú odborníci.
30.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Vyberáme z banky.sk