Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.

IMG_2905-R
Neživotné poistenie z celkovej sumy tvorilo 360 mil. eur a životné 320 mil. eur. Vlaňajšok hodnotí spoločnosť ako jeden z historicky najúspešnejších. Rast zaznamenala vo všetkých segmentoch, teda v životnom, neživotnom, a tiež cestovnom poistení.

Klientom počas uplynulého roka vyplatila poistné plnenie vo výške viac ako 307 mil. eur. Tí spolu nahlásili celkovo cez 170-tisíc škodových udalostí. V oblasti poistenia majetku a zodpovednosti to bolo viac ako 190 mil. eur a v oblasti životného poistenia vyše 112 mil. eur. „Spravujeme 2,3 milióna poistných zmlúv, prostredníctvom ktorých poskytujeme služby 1,5 mil. klientom,“ uzavrel generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa Vladimír Bakeš. Informáciu o dosiahnutom zisku za rok 2023 poisťovňa nezverejnila. V roku 2022 evidovala zisk necelých 40 mil. eur a v medziročnom porovnaní ho nepatrne zvýšila.

Okrem toho sa však s poisťovňou Kooperativa spájajú nedávne medializované informácie o súdnom spore, či udelenej pokute. Poisťovňa prehrala súdny spor s klientmi, ktorí si od nej pred rokmi kúpili investičné životné poistenie. Klienti žalovali poisťovňu a jej obchodného zástupcu za to, že ich nalákala na vysoké výnosy a neupozornila ich na vysoké poplatky. Mali by tak získať od poisťovne zhruba 65-tisíc eur. Kooperativa dostala zároveň koncom roka pokutu v podobnej výške, teda 60-tisíc eur od Národnej banky Slovenska. Dôvodov bolo niekoľko. Nenahlásila napríklad podozrivé obchodné operácie, či neoverovala si klientov.

Kooperativa poisťovňa, a. s., Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Vyberáme z poistovne.sk

31926_obr

Môže na pohrebné poistenie siahnuť exekútor?

Má exekútor právo siahnuť na nasporenú sumu v pohrebnom poistení? Ako sa postupuje v prípade, ak je v exekúcii dedič?
12.04.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Môže na pohrebné poistenie siahnuť exekútor?
over-shoulder-of-retail-business-owner

Spadá poistné plnenie do dedičského konania?

Ktoré poistné plnenie spadá do dedičského konania a ktoré nie? Čo v prípade, keď klient začne riešiť s poisťovňou škodovú udalosť a skôr, než ju dorieši, zomrie? Ako majú ďalej postupovať pozostalí?
10.04.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Spadá poistné plnenie do dedičského konania?
black-glasses-frames-sit-up-on-surface

Príspevok na vyšetrenie očí a na okuliare. Čo vám ponúkajú zdravotné poisťovne?

Porovnali sme výhody, ktoré poskytujú zdravotné poisťovne svojim poistencom na vyšetrenie očí a okuliare.
08.04.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Príspevok na vyšetrenie očí a na okuliare. Čo vám ponúkajú zdravotné poisťovne?

Vyberáme z banky.sk