Poistenie následkov počasia?

Aj v letných mesiacoch môže byť počasie zdrojom rôznych nepríjemných situácií, ktorých dôsledky vám môže pomôcť zmierniť práve dobre nastavené poistenie. Či sú to zdravotné ťažkosti spôsobené horúčavami, alebo letné búrky a ich následky na vašom majetku či úrode v záhradke.


Zdravotné ťažkosti


Lekári sa v lete u ľudí najčastejšie stretávajú s úpalmi, črevnými a žalúdočnými infekciami, alebo kolapsovými stavmi. Okrem vplyvu na zdravotný stav evidujeme aj negatívny vplyv na správanie človeka. Úpal alebo dehydratácia môžu totižto spôsobovať únavu, malátnosť, závrate, bolesť hlavy, alebo zníženú koncentráciu. Tieto zmeny správania môžu byť príčinami dopravných nehôd a utopení.

Komplikácií, ktoré môžu v lete nastať, je teda viac ako dosť. Ako sa však proti horúčavám chrániť po finančnej stránke? Poisťovne zvyknú poskytovať plnenie v prípade hospitalizácie, srdcového infarktu, alebo úrazu, ktorý mohol vzniknúť následkom horúčav.


ZADAJTE OTÁZKU
O ZDRAVOTNOM POISTENÍDoktori odporúčajú čo najkratší pobyt na slnku a zároveň zdôrazňujú, že je v prípade problémov potrebné ihneď vyhľadať odbornú pomoc.

„Pri akýkoľvek prejavoch alebo príznakoch ochorenia z tepla určite odporúčame ihneď vyhľadať odbornú lekársku pomoc.“ hovorí MUDr. Tamara Gajdošová, tímlíder oceňovania zdravotného rizika a likvidácie poistných udalostí poisťovne Aegon.

Búrky a váš majetok


Okrem horúčav sú pre leto typické aj občasné, ale veľmi intenzívne búrky. Práve tie sú nebezpečné pre váš majetok (vozidlá, nehnuteľný majetok).

Najčastejšie sú v dôsledku búrok poškodené fasády, okná a strechy. Blesky môžu zase poškodiť vašu elektroniku a padajúce stromy napríklad vaše auto. Je možné poistiť sa voči takýmto poškodeniam? Odpoveď znie áno.

Proti všetkým vyššie spomenutým poškodeniam by ste sa mali chrániť 3 druhmi poistenia:
  1. Poistenie nehnuteľnosti
  2. Poistenie domácnosti
  3. Havarijné poistenie

„Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti je v prípade škôd, ktoré napáchajú búrky, nevyhnutnosťou. Dôležité je mať poistené živelné riziká, a to vrátane víchrice a krupobitia. Škody na budovách sa kryjú z poistenia nehnuteľnosti, škody na zariadení, nábytku, spotrebičoch, či oblečení zasa z poistenia domácnosti. Ak voda či vietor poškodia auto, tieto škody poisťovňa preplatí z havarijného poistenia.“ vysvetľuje Milan Janásik, hovorca Generali Poisťovne.

Poistnú udalosť je možné nahlásiť prostredníctvom internetu, telefonicky, poštou, alebo osobne na pobočke vašej poisťovne.

Niečo pre záhradkárov


Horúčavy a búrky vedia napáchať väčšie či menšie škody na úrodu v oblasti poľnohospodárstva. Pre právnické osoby existuje možnosť poistiť si svoju úrodu a majetok.

lista Neprehliadnite
Poistiť si úrodu však môžu aj bežní záhradkári, ktorí v poľnohospodárstve nepodnikajú. Napríklad úrodu záhrady klientov Allianz – SP kryje poistenie domácnosti. Predmetom poistenia môžu byť všetky okrasné a úžitkové rastliny, okrasné a ovocné kry vrátane viniča, úroda viniča, úroda úžitkových rastlín a ovocných krov, nadzemné terénne úpravy, ako napríklad skalky, kaskády, solitérne kamene, ďalej trávniky, okrasné a ovocné stromy a ich úroda. Poistenie záhrady sa vzťahuje na zničenie poistených vecí požiarom, výbuchom, úderom blesku, pádom lietadla, víchricou, krupobitím, zosuvom pôdy, lavínou, pádom predmetov, povodňami, záplavou, zemetrasením či dokonca nárazom vozidla. Poistenie záhrad je taktiež zárukou odškodnenia znehodnotených stromov a kríkov ľadovou vrstvou alebo hmotnosťou snehu.

Poistenie sa však nevzťahuje na škody spôsobenénesprávnym obrábaním, škody v dôsledku chýb v agrotechnike alebo ochrane rastlín a, samozrejme, ani na riziká nedojednané v poistnej zmluve.

Vyberáme z poistovne.sk

VsZP-redakcia

Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne

Dozorná rada Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) doručila ministerstvu zdravotníctva prvé návrhy ozdravných opatrení, ktoré majú zdravotnú poisťovňu ekonomicky stabilizovať. Tento podklad bude slúžiť pre rozhodnutie jediného akcionára, ktorým sa poisťovni nariadia konkrétne úlohy. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti nevylučuje ani personálne zmeny.
29.05.2023
Čítať viac o Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne
allianz-brand

Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.
29.05.2023
Čítať viac o Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla
zdravotnictvo-IvanS

Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.
29.05.2023
Čítať viac o Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Vyberáme z banky.sk