Poistenie detí nie je v rodinách samozrejmosťou

Podľa prieskumov zhruba polovica detí nemá žiadnu formu detského poistenia.

kids-draw-with-chalk-on-sidewalk
Hoci si to mnohí rodičia stále neuvedomujú, aj úraz či ochorenie dieťaťa dokážu výrazne ovplyvniť fungovanie a finančnú situáciu celej rodiny. Vďaka pandémii v tomto roku poisťovne evidujú menej úrazov, no túto oblasť netreba podľa odborníkov podceňovať. Podľa štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií ohrozujú deti najviac pády, pričom najčastejšie bývajú hospitalizované s úrazom hlavy. Podľa prieskumov zhruba polovica detí nemá žiadnu formu detského poistenia.

V poisťovni Allianz, napríklad, z detských úrazov klienti najčastejšie hlásia prípady, keď sa deti pri hre buchnú o radiátor, roh stola alebo posteľ a spôsobia si rany na tvári a hlave. Veľa úrazov vzniká aj pri skákaní na trampolínach, a to najmä podvrtnutie členkov. "Odškodňovali sme aj v prípade, keď sa batoľa hralo s drevenou hračkou, sestra sa k nemu naklonila a súrodenecká hrá skončila úderom do tváre a zlomeninou nosa," uviedla hovorkyňa poisťovne Allianz Lucia Muthová.

Či už ide o vážne zranenie alebo chorobu dieťaťa, liečba si často vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Niekomu dokážu so starostlivosťou pomôcť starí rodičia alebo iná blízka rodina, no ak ich po ruke nemáme, ostávame s dieťaťom my sami. Práve pre tieto prípady je dobré mať podľa riaditeľky pre životné poistenie vo FinGO.sk Miroslavy Holičovej uzatvorené životné poistenie nielen pre rodičov, ale aj pre deti.

Ak vyberáte poistenie pre dieťa, môžete sa rozhodnúť, či chcete uzatvoriť investičné životné poistenie, teda poistenie spojené so sporením, alebo len rizikové poistenie, ktoré bude slúžiť len pre prípad nečakaných udalostí. V súčasnosti je podľa Holičovej výhodnejšia druhá alternatíva, a to nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Teda zvlášť si uzavrieť rizikové životné poistenie a zvlášť sporiť, resp. investovať.

Kvalitné životné poistenie pre dieťa stojí podľa Holičovej približne 15 až 20 eur mesačne. Jeho cena závisí od poistného krytia, poistných súm a pripoistení, ktoré si zvolíme, a tie sa zas odvíjajú najmä od typu a výšky príjmu rodičov. Ak má celá rodina životné poistenie v jednej poisťovni a na jednej zmluve, väčšinou je to cenovo výhodnejšie. Ako skonštatovala hovorkyňa NN Životnej poisťovne Daniela Tomášková, životné poistenie pre deti je v súčasnej dobe bežné a klienti, ktorí sú rodičmi, si k svojmu hlavnému životnému poisteniu môžu pripoistiť aj deti. "Väčšina z nich túto možnosť využíva," hovorí Tomášková. 

Vyberáme z poistovne.sk

Data_HR Groupama

Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií. Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.
20.04.2021
Čítať viac o Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ
reading-in-hospital-waiting-room

Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?

Súčasná pandémická situácia neprospieva psychickej rovnováhe. Oslovili sme zdravotné poisťovne s otázkou, či v tomto období zaznamenali nárast zdravotných problémov z pohľadu psychiatrických ochorení.
19.04.2021
Čítať viac o Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?
write-notes-from-laptop

Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

V minulom článku sme sa venovali téme, či je alebo nie je možné zmeniť investičné resp. kapitálové poistenie na rizikové. V tomto článku sa pozrieme na to, či budete platiť nižšie, alebo vyššie poistné a poukážeme na najčastejšie chyby, ktoré klienti robia.
15.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

Vyberáme z banky.sk