Poistenci VšZP môžu využívať nové pracovisko magnetickej rezonancie v Ružinovskej poliklinike

Od nového MR pracoviska očakáva štátna poisťovňa ďalšie zníženie čakacích lehôt v oblasti zobrazovacej diagnostiky.

nemocnica2
Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) môžu od júla využívať nové pracovisko magnetickej rezonancie (MR) v Ružinovskej poliklinike v Bratislave. Informovala o tom Dominika Šulková z odboru marketingu a komunikácie štátnej poisťovne. Ako uviedla, v hlavnom meste ide o 13. pracovisko magnetickej rezonancie, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen pacientom z Bratislavského kraja, ale aj iných častí Slovenska.

Ako konštatoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VšZP Richard Strapko, od nového MR pracoviska očakáva štátna poisťovňa ďalšie zníženie čakacích lehôt v oblasti zobrazovacej diagnostiky. Tá je kľúčová pri indikácii vhodnej liečby mnohých ochorení. "V prípade MR pracoviska v Ružinovskej poliklinike sme pamätali najmä na onkologických pacientov, pre ktorých sme dohodli vyšetrenie do štyroch pracovných dní od zaregistrovania požiadavky v objednávacom systéme, resp. podľa odporúčania ošetrujúceho lekára," doplnila podpredsedníčka predstavenstva VšZP Beáta Havelková. Ostatní poistenci dostanú na tomto pracovisku termín na vyšetrenie magnetickou rezonanciou do troch týždňov.

Poistenci VšZP majú v súčasnosti na Slovensku k dispozícii 54 pracovísk magnetickej rezonancie.
 

Vyberáme z poistovne.sk

friends-cheers-with-shot-glasses-in-bar

Veľká Noc na cestách: Pozor na sviatočných vodičov a najmä alkohol za volantom – môže vás vyjsť draho

Veľkonočné sviatky patria z hľadiska počtu poistných udalostí k tým pokojnejším v roku, aspoň čo sa týka škôd na motorových vozidlách. Podľa štatistiky UNIQA sa najmenej poistných udalostí na cestách stáva na Veľkonočnú nedeľu, kedy evidujeme každoročne zhruba o polovicu škôd menej ako na Veľkonočný pondelok, ktorý je sprevádzaný šibačkami a konzumáciou alkoholu.
17.04.2025
Čítať viac o Veľká Noc na cestách: Pozor na sviatočných vodičov a najmä alkohol za volantom – môže vás vyjsť draho
woman-holding-phone-browsing-social-media

Kuriózne poistné udalosti na Veľkú noc: vykradnuté domy, aj vrtuľník v akcii

Veľká noc je pre mnohých časom tradícií, rodinných stretnutí či krátkeho oddychu mimo domova. Počas voľných dní odchádzajú na niekoľko dní z mesta – a práve to je čas, keď sa aktivizujú aj tí „šibači“, ktorí si rozhodne neprišli len po vaše veľkonočné vajíčka - zaujíma ich úplne iná „výslužka“.
17.04.2025
Čítať viac o Kuriózne poistné udalosti na Veľkú noc: vykradnuté domy, aj vrtuľník v akcii
Doktor a peniaze-005

Zdravotná poisťovňa Dôvera ukončila rok 2024 so ziskom takmer 30 miliónov eur

Zdravotná poisťovňa Dôvera uzavrela hospodárenie za rok 2024 so ziskom vo výške 29,38 milióna eur. Ako informovalo vedenie poisťovne, suma 5,88 milióna eur bude presunutá do rezervného fondu, zatiaľ čo zvyšných 23,50 milióna eur poputuje do nerozdeleného zisku z minulých rokov.
16.04.2025
Čítať viac o Zdravotná poisťovňa Dôvera ukončila rok 2024 so ziskom takmer 30 miliónov eur

Vyberáme z banky.sk