Pobočky AXA sa už menia na Uniqa

Zlúčenie spoločností AXA pod značku Uniqa by sa malo na Slovensku plne dokončiť v lete 2021.

53665
Poisťovňa Uniqa už začala na Slovensku s rebrandingom kontaktných miest spoločnosti AXA. Aktuálne je už preznačených viac ako polovica pobočiek. Kontaktné miesta AXA by mali prejsť pod značku Uniqa najneskôr do 15. januára budúceho roka. Pre klientov však zostane na pobočkách podľa vyjadrení spoločnosti viditeľná informácia, že sú to kontaktné miesta pre AXA klientov. Tí budú môcť aj naďalej vybaviť všetky záležitosti k svojim zmluvám.

Pôvodné pobočky AXA, ktoré už sú alebo ešte len budú preznačené na Uniqa, budú zatiaľ k dispozícii iba klientom AXA. Klienti Uniqa budú mať k dispozícii servis okolo svojho poistenia na všetkých doterajších Uniqa pobočkách. V budúcom roku sa už začnú pripravovať všetky pobočky na servis pre klientov oboch spoločností. Prvou oblasťou dostupnou pre všetkých klientov bude dôchodkové sporenie, ostatné oblasti budú postupne nasledovať
.
Rakúska poisťovacia skupina Uniqa sa stala vlastníkom spoločností AXA na Slovensku v polovici októbra 2020. O kúpe dcérskych spoločností francúzskej skupiny AXA koncern Uniqa informoval ešte začiatkom februára tohto roka. Slovenská Uniqa získa vďaka integrácii 750-tisíc nových zákazníkov a vstúpi aj na dôchodkový a investičný trh. Spoločnosť pripomína, že spojením firiem sa pre klientov nič nemení, pretože pri každej fúzii preberá nástupnícka spoločnosť všetky záväzky pôvodnej spoločnosti. Zlúčenie spoločností AXA pod značku Uniqa by sa malo na Slovensku plne dokončiť v lete 2021.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a. s.

Vyberáme z poistovne.sk

BUDDY_dvojica pri rozhovore

Muži, pomôžte zmeniť budúcnosť detí

Kúsok z vášho času, ktorý venujete dieťaťu z Centra pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), môže natrvalo zmeniť jeho budúcnosť a po opustení brán centra ho pripraviť na plnohodnotný život. Už dnes tak robia dobrovoľníci v štyroch slovenských krajoch na západe Slovenska, kde sa BUDDY stará približne o 90 detí a 90 dobrovoľníkov.
04.03.2021
Čítať viac o Muži, pomôžte zmeniť budúcnosť detí
Businessman studuje-001

Čo je poistenie právnej ochrany a kedy sa vám zíde? Časť 1.

Prečítajte si, v ktorých situáciách sa dá využiť poistenie právnej ochrany a pred akými rizikami vás chráni.
04.03.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Čo je poistenie právnej ochrany a kedy sa vám zíde? Časť 1.
31403_obr

Životné poistenie nemá nahradiť dočasnú stratu príjmu pri pandémii

Životné poistenie má chrániť pri závažných zdravotných komplikáciách poistenca a jeho rodinu. V žiadnom prípade nemá slúžiť na vykrytie dočasnej straty príjmu, napríklad kvôli pandémii. Na to slúži vytvorená finančná rezerva.
02.03.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Životné poistenie nemá nahradiť dočasnú stratu príjmu pri pandémii

Vyberáme z banky.sk