PMÚ schválil získanie výlučnej kontroly NN Group nad spoločnosťou Finportal

Protimopolný úrad SR dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu.

burts-shopify-partners-businessman
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil získanie výlučnej kontroly skupiny NN Group N.V. nad spoločnosťou Finportal, a.s.. Spoločnosť NN na Slovensku pôsobí v oblasti životného poistenia, starobného dôchodkového sporenia a doplnkového dôchodkového sporenia. Spoločnosť Finportal poskytuje finančné sprostredkovanie v sektoroch poistenia alebo zaistenia, kapitálového trhu, prijímania vkladov, poskytovania úverov, doplnkového dôchodkového sporenia a starobného dôchodkového sporenia.

„V rámci aktivít účastníkov koncentrácie nedochádza k žiadnemu horizontálnemu prekrytiu, avšak koncentráciou dochádza medzi nimi k dodávateľsko-odberateľskému vzťahu," uviedol PMÚ. Podľa úradu sa však nepreukázali negatívne dôsledky daného vertikálneho prepojenia vzhľadom na možnosti získavania citlivých informácií. PMÚ dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu.

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 19 krajinách sveta a ponúka klientom produkty životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií. Na Slovensku pôsobí NN už 25 rokov.

Vyberáme z poistovne.sk

436744768_6606007092041_4682621123979878352_n

Poistenie pre dobrovoľných hasičov

Na Slovensku je približne 80 000 dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone svojej činnosti. Od mája taktéto poistenie už existuje.
24.05.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pre dobrovoľných hasičov
business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Vyberáme z banky.sk