PMÚ schválil získanie výlučnej kontroly NN Group nad spoločnosťou Finportal

Protimopolný úrad SR dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu.

burts-shopify-partners-businessman
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil získanie výlučnej kontroly skupiny NN Group N.V. nad spoločnosťou Finportal, a.s.. Spoločnosť NN na Slovensku pôsobí v oblasti životného poistenia, starobného dôchodkového sporenia a doplnkového dôchodkového sporenia. Spoločnosť Finportal poskytuje finančné sprostredkovanie v sektoroch poistenia alebo zaistenia, kapitálového trhu, prijímania vkladov, poskytovania úverov, doplnkového dôchodkového sporenia a starobného dôchodkového sporenia.

„V rámci aktivít účastníkov koncentrácie nedochádza k žiadnemu horizontálnemu prekrytiu, avšak koncentráciou dochádza medzi nimi k dodávateľsko-odberateľskému vzťahu," uviedol PMÚ. Podľa úradu sa však nepreukázali negatívne dôsledky daného vertikálneho prepojenia vzhľadom na možnosti získavania citlivých informácií. PMÚ dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu.

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 19 krajinách sveta a ponúka klientom produkty životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií. Na Slovensku pôsobí NN už 25 rokov.

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy
girl-using-sidewalk-chalk-in-schoolyard

Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?

Úrazy, zranenia, strata alebo krádež vecí sú najčastejšie škody, ktoré sa deťom stanú v škole počas vyučovania. Stále častejšie sa však školy stretávajú aj s prípadmi kyberšikany. Pozrite si, v ktorých prípadoch nesie zodpovednosť za škody škola.
20.09.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?
AdobeStock-Komunalna-p-18-9-2023

Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Havarijné poistenie patrí medzi majiteľmi ojazdených áut k často diskutovaným témam. U mnohých vodičov „jazdeniek“ panuje názor, že sa neoplatí, no v skutočnosti má množstvo výhod, ktoré vám dokáže uľahčiť život na cestách. A to dokonca aj v prípadoch, že má vaše vozidlo už čosi za sebou.
18.09.2023
Čítať viac o Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Vyberáme z banky.sk