Od mája si poistenci VšZP budú môcť kúpele vybaviť rýchlejšie a jednoduchšie

Od mája čakajú na poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) viaceré novinky v oblasti kúpeľnej liečby. Návrh na kúpele bude možné vybaviť jednoduchšie a rýchlejšie.

nemocnica2
Navyše, poistenci v tzv. Áčkovej indikácii si po novom budú môcť sami vybrať spomedzi kúpeľných zariadení, a to podľa indikácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Projekt plošného spustenia e-Žiadostí vo VšZP plynulo napreduje. Jedným z ďalších výsledkov je, že od polovice mája môžu lekári do VšZP zasielať žiadosti o kúpeľnú starostlivosť aj v elektronickej podobe. „Vďaka tomu sa usporí čas, šetria náklady a rýchlejšie sa vybavia žiadosti,“ spresňuje Peterová. Túto e-Žiadosť môže lekár do VšZP zaslať cez portál pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí sú oprávnení podávať žiadosti o kúpele, sú o tejto novinke informovaní zaslaním newslettra cez e-Pobočku,“ dopĺňa Peterová.

VšZP od mája tiež poskytne svojim poistencom možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov na základe zoznamu, ktorý poistencovi zašle. „To znamená, že možnosť vybrať si z vhodných kúpeľných zariadení nebudú mať už len pacienti v tzv. Béčkovej indikácii, ale po novom, aj tí v Áčkovej,“ vysvetľuje Peterová. Poistenec v Áčkovej indikácii si tak bude môcť napríklad zvoliť kúpele, ktoré budú bližšie k jeho bydlisku. Presný termín nástupu na kúpeľnú liečbu si už dohodne poistenec sám, priamo s kúpeľným zariadením, ktoré si zo zoznamu vyberie.

Vyberáme z poistovne.sk

VsZP-redakcia

Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne

Dozorná rada Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) doručila ministerstvu zdravotníctva prvé návrhy ozdravných opatrení, ktoré majú zdravotnú poisťovňu ekonomicky stabilizovať. Tento podklad bude slúžiť pre rozhodnutie jediného akcionára, ktorým sa poisťovni nariadia konkrétne úlohy. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti nevylučuje ani personálne zmeny.
29.05.2023
Čítať viac o Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne
allianz-brand

Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.
29.05.2023
Čítať viac o Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla
zdravotnictvo-IvanS

Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.
29.05.2023
Čítať viac o Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Vyberáme z banky.sk