Od mája si poistenci VšZP budú môcť kúpele vybaviť rýchlejšie a jednoduchšie

Od mája čakajú na poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) viaceré novinky v oblasti kúpeľnej liečby. Návrh na kúpele bude možné vybaviť jednoduchšie a rýchlejšie.

nemocnica2
Navyše, poistenci v tzv. Áčkovej indikácii si po novom budú môcť sami vybrať spomedzi kúpeľných zariadení, a to podľa indikácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Projekt plošného spustenia e-Žiadostí vo VšZP plynulo napreduje. Jedným z ďalších výsledkov je, že od polovice mája môžu lekári do VšZP zasielať žiadosti o kúpeľnú starostlivosť aj v elektronickej podobe. „Vďaka tomu sa usporí čas, šetria náklady a rýchlejšie sa vybavia žiadosti,“ spresňuje Peterová. Túto e-Žiadosť môže lekár do VšZP zaslať cez portál pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí sú oprávnení podávať žiadosti o kúpele, sú o tejto novinke informovaní zaslaním newslettra cez e-Pobočku,“ dopĺňa Peterová.

VšZP od mája tiež poskytne svojim poistencom možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov na základe zoznamu, ktorý poistencovi zašle. „To znamená, že možnosť vybrať si z vhodných kúpeľných zariadení nebudú mať už len pacienti v tzv. Béčkovej indikácii, ale po novom, aj tí v Áčkovej,“ vysvetľuje Peterová. Poistenec v Áčkovej indikácii si tak bude môcť napríklad zvoliť kúpele, ktoré budú bližšie k jeho bydlisku. Presný termín nástupu na kúpeľnú liečbu si už dohodne poistenec sám, priamo s kúpeľným zariadením, ktoré si zo zoznamu vyberie.

Vyberáme z poistovne.sk

packed-and-ready-to-go

Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania

Vedeli ste, že celoročné poistenie neplatí nepretržite? Po istej dobe sa totiž musíte vrátiť späť na Slovensko, inak vám poistenie prestane platiť. Porovnali sme tieto doby nepretžitého pobytu vo všetkých poisťovniach.
14.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania
persons-torso-on-a-motorbike-holding-a-map

Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás

Ak počas roka vycestuje do zahraničia viackrát, môže sa vám oplatiť celoročné poistenie. Pozrite si porovnanie na rok 2024, čo vás vyjde lacnejšie.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás
burka-redakcia

Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vlna povodní a záplav, ktoré od začiatku júna sužujú Európu, páchajú značné škody aj na Slovensku. Pozrite si, koľko škôd už zaznamenali poisťovne.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vyberáme z banky.sk