Od mája si poistenci VšZP budú môcť kúpele vybaviť rýchlejšie a jednoduchšie

Od mája čakajú na poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) viaceré novinky v oblasti kúpeľnej liečby. Návrh na kúpele bude možné vybaviť jednoduchšie a rýchlejšie.

nemocnica2
Navyše, poistenci v tzv. Áčkovej indikácii si po novom budú môcť sami vybrať spomedzi kúpeľných zariadení, a to podľa indikácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Projekt plošného spustenia e-Žiadostí vo VšZP plynulo napreduje. Jedným z ďalších výsledkov je, že od polovice mája môžu lekári do VšZP zasielať žiadosti o kúpeľnú starostlivosť aj v elektronickej podobe. „Vďaka tomu sa usporí čas, šetria náklady a rýchlejšie sa vybavia žiadosti,“ spresňuje Peterová. Túto e-Žiadosť môže lekár do VšZP zaslať cez portál pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí sú oprávnení podávať žiadosti o kúpele, sú o tejto novinke informovaní zaslaním newslettra cez e-Pobočku,“ dopĺňa Peterová.

VšZP od mája tiež poskytne svojim poistencom možnosť výberu prírodných liečebných kúpeľov na základe zoznamu, ktorý poistencovi zašle. „To znamená, že možnosť vybrať si z vhodných kúpeľných zariadení nebudú mať už len pacienti v tzv. Béčkovej indikácii, ale po novom, aj tí v Áčkovej,“ vysvetľuje Peterová. Poistenec v Áčkovej indikácii si tak bude môcť napríklad zvoliť kúpele, ktoré budú bližšie k jeho bydlisku. Presný termín nástupu na kúpeľnú liečbu si už dohodne poistenec sám, priamo s kúpeľným zariadením, ktoré si zo zoznamu vyberie.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk