Noví poistenci dostanú onedlho od poisťovní preukazy

VšZP aktuálne budúcim poistencom posledné preukazy odosiela. Union zdravotná poisťovňa a Dôvera to už urobili.


Noví poistenci dostanú onedlho do schránok preukazy poistencov. Ako agentúru SITA informovala Slávka Gáborová z referátu komunikácie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), posledné preukazy sa aktuálne odosielajú budúcim poistencom. Hovorca Union zdravotnej poisťovne Matej Neumann uviedol, že poisťovňa už odosielanie ukončila. Dôvera zdravotná poisťovňa podľa PR špecialistu Mateja Štepianského preukazy poslala už minulý týždeň.

Štátna poisťovňa doposiaľ zaslala 3343 preukazov, z toho bolo 1 428 kombinovaných a 1915 Európskych preukazov zdravotného poistenia. "Preukazy poistencov sa po uplynutí úložnej lehoty vrátia na príslušnú pobočku poistencov podľa ich trvalého pobytu, kde si ich môžu klienti osobne prevziať," uviedla Slávka Gáborová z VšZP.

Zdravotná poisťovňa Union celkovo poštou odoslala 118 526 preukazov. Kombinovaných preukazov poistenca bolo doporučeným listom poslaných 71 082 a Európskych preukazov zdravotného poistenia 47 444. "Tí poistenci, ktorí majú občiansky preukaz s čipom, dostanú podľa platnej legislatívy len Európsky preukaz zdravotného poistenia," uviedol riaditeľ Úseku služieb klientom Unionu Miloš Habara. Preukaz poistenca kombinovaný s európskym preukazom poistenia dostanú poistenci, ktorí nemajú občiansky preukaz s čipom.

PR špecialista Dôvery Matej Štepianský uviedol, že Dôvera odoslala celkovo 120-tisíc preukazov. Kombinovaných preukazov bolo odoslaných 84-tisíc a Európskych preukazov zdravotného poistenia 36-tisíc. "V prípade, že si preukazy neprevezmú na pošte, budú tak môcť urobiť na najbližšej pobočke Dôvery. O uložení zásielky v pobočke budeme poistencov informovať," konštatoval Štepianský.

Noví poistenci majú povinnosť nahlásiť zmenu zdravotnej poisťovne svojmu zamestnávateľovi. Lekárovi zmenu zdravotnej poisťovne nie je potrebné oznamovať.
 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk