NN Životná poisťovňa vlani so ziskom takmer 19 mil. eur

NN Životná poisťovňa evidovala v minulom roku čistý zisk 18,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa účtovnej závierky nárast o 39 %.

bankovky4
V roku 2021 to bol totiž zisk 13,6 mil. eur. Tržby spoločnosti zaznamenali nárast o 3 % na 140,4 mil. eur.

Čisté zaslúžené poistné stúplo vlani takmer o 3 % na sumu 136,9 mil. eur. Z toho 50,4 % tvorilo tradičné životné poistenie na úmrtie a dožitie. Investičné životné poistenie s prenosom poistného rizika predstavovalo 49,6 %.

V roku 2021 ovplyvňovala firmu pandémia COVID-19, napriek tomu vtedy dokázala v celkových výsledkoch prekonať historicky najlepší predchádzajúci rok. A v minulom roku sa spoločnosti podarilo opäť rásť, zvýšila tak poistné, ako aj svoju ziskovosť.

NN Životná poisťovňa je členom medzinárodnej finančnej skupiny NN, ktorá poskytuje poistenie, dôchodkové zabezpečenie a správu investícií. NN Životná poisťovňa vstúpila na slovenský trh v roku 1996. V počiatkoch tu pôsobila ako Nationale-Nederlanden a neskôr pod značkou ING. V marci 2015 prišiel rebranding a spoločnosť sa premenovala na NN.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk