NN Životná poisťovňa vlani so ziskom takmer 19 mil. eur

NN Životná poisťovňa evidovala v minulom roku čistý zisk 18,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa účtovnej závierky nárast o 39 %.

bankovky4
V roku 2021 to bol totiž zisk 13,6 mil. eur. Tržby spoločnosti zaznamenali nárast o 3 % na 140,4 mil. eur.

Čisté zaslúžené poistné stúplo vlani takmer o 3 % na sumu 136,9 mil. eur. Z toho 50,4 % tvorilo tradičné životné poistenie na úmrtie a dožitie. Investičné životné poistenie s prenosom poistného rizika predstavovalo 49,6 %.

V roku 2021 ovplyvňovala firmu pandémia COVID-19, napriek tomu vtedy dokázala v celkových výsledkoch prekonať historicky najlepší predchádzajúci rok. A v minulom roku sa spoločnosti podarilo opäť rásť, zvýšila tak poistné, ako aj svoju ziskovosť.

NN Životná poisťovňa je členom medzinárodnej finančnej skupiny NN, ktorá poskytuje poistenie, dôchodkové zabezpečenie a správu investícií. NN Životná poisťovňa vstúpila na slovenský trh v roku 1996. V počiatkoch tu pôsobila ako Nationale-Nederlanden a neskôr pod značkou ING. V marci 2015 prišiel rebranding a spoločnosť sa premenovala na NN.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk