Nemocnica Bory pre poistencov VšZP zazmluvnila zvyšné ambulancie, na preplácaní hospitalizácií sa nedohodli

Nemocnica Bory podpísala so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) zmluvu o rozšírení poskytovaných výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia. Od 1. augusta štátna poisťovňa v nemocnici zazmluvnila zvyšné ambulancie, jednodňovú zdravotnú starostlivosť a stacionáre.

Nemocnica_Bory_redakcia_2
Táto dohoda sa však netýka ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorá je nevyhnutným predpokladom pre spustenie urgentného príjmu v septembri tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca siete ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ.

„Od 1. augusta začneme poskytovať poistencom štátnej poisťovne výkony, ktoré v prípade zdravotných poisťovní Union a Dôvera poskytujeme štandardne už od apríla. Veríme, že ešte počas nasledujúceho mesiaca dostaneme potvrdenie o zazmluvnení kľúčovej ústavnej zdravotnej starostlivosti," uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka. Do ústavnej starostlivosti spadajú hospitalizácie vrátane náročných operačných výkonov pre široké spektrum diagnóz. Bez toho nemocnica nebude schopná spustiť nový urgentný príjem.

Do konca augusta pomáhajú lekári z Nemocnice Bory udržať prevádzkyschopnosť urgentu v Malackách. „Nemocnica Bory oficiálne požiadala o zaradenie nového urgentného príjmu do pevnej siete druhého typu ešte počas júna. Ak máme zabezpečiť plynulý nábeh nového akútneho pracoviska od septembra, potrebujeme mať zazmluvnenú nadväzujúcu ústavnú starostlivosť čo najskôr,“ doplnil Lopatka.

Vyberáme z poistovne.sk

17444

Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe

Šoféri POZOR! Nastáva veľká zmena v preukazovaní PZP od 1.1.2025. Bližšie informácie o pripravovanej zmene redakcii Poistovne.sk poskytla Slovenská kancelária poisťovateľov.
28.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe
IMG_2905-R

Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.
27.02.2024
Čítať viac o Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch
burst-partners-doctor

Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.
26.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Vyberáme z banky.sk