Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú dva mesiace

Ľudia môžu prestúpiť do inej zdravotnej poisťovne raz za rok.

53665
Kto premýšľa nad zmenou zdravotnej poisťovne, na rozhodnutie mu zostávajú presne dva mesiace. Prihlášku do novej poisťovne je potrebné podať najneskôr do 30. septembra a po jej akceptovaní sa poistencom novej poisťovne stane od 1. januára nasledujúceho roka. Analytik František Burda v tlačovej správe spoločnosti FinGO.sk upozorňuje, že pri zmene poisťovne je potrebné porovnávať aj iné parametre, nielen finančné benefity, vďaka ktorým ľudia ušetria.

Pri porovnávaní benefitov zdravotných poisťovní Burda odporúča zohľadniť zdravotný stav poistenca a jeho blízkych, za ktorých zodpovedá. Rozdiel je podľa neho aj v tom, že u starších sa vyskytuje viac ochorení, preto sa častejšie zaujímajú o doplatky za lieky, čakacie lehoty na vyšetrenia a plánované operácie. Mladé rodiny s deťmi môžu zaujať zľavy na detské okuliare, zubný strojček, dobrovoľné očkovania či rôzne testy. Odborník pripomína, že každá poisťovňa sa líši rozsahom siete zazmluvnených lekárov a nemocníc a má aj rôzny počet pobočiek.

„Prihlášku do novej poisťovne si môžete podať osobne priamo na pobočke, o niečo pohodlnejšie je vyplniť prihlášku online alebo osloviť finančného sprostredkovateľa, ktorý zmenu vybaví za vás," dodáva Burda s tým, že z pôvodnej poisťovne sa poistenec nemusí odhlasovať.
 

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk