Na zmenu zdravotnej poisťovne zostáva posledný deň

Podľa všeobecných podmienok je prepoistenie možné vždy len k 1. januáru nasledujúceho kalendárneho roka.


Na zmenu zdravotnej poisťovne zostáva posledný deň. Ako uviedla hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Soňa Valášiková, prestúpiť k jednej z troch zdravotných poisťovní je možné do 30. septembra tohto roka. Prihlášku si môže poistenec podať iba v jednej zdravotnej poisťovni. Podľa všeobecných podmienok je prepoistenie možné vždy len k 1. januáru nasledujúceho kalendárneho roka.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Poistenec, ktorý si podal prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne a svoje rozhodnutie zmenil, je oprávnený vziať späť podanú prihlášku v lehote do 30. septembra kalendárneho roka bez uvedenia dôvodu,” uviedla pred časom hovorkyňa ÚDZS. Späťvzatie musí byť podané písomne v zdravotnej poisťovni, v ktorej bola podaná prihláška. “Zdravotná poisťovňa musí žiadateľovi vyhovieť,” zdôraznila Valášiková.

V minulom roku z celkového počtu 5 180 231 poistencov využilo možnosť prepoistiť sa 93 070 poistencov, čo predstavuje podľa ÚDZS najnižšie číslo od roku 2006. Z tohto počtu úrad akceptoval 89 633 prihlášok, čo tvorí 1,73 % z celkového počtu poistencov.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Allianz_Allianz

Zmeny vo vedení posilnia lokálne riadenie Allianzu

Allianz pristupuje k úprave organizačného nastavenia riadiacich funkcií. Cieľom je posilnenie manažérskych kapacít a ešte efektívnejšie reagovanie na špecifiká trhov na Slovensku a v Českej republike. Nové usporiadanie prináša jasnejšie rozdelenie zodpovedností, silnejší lokálny fokus a efektívnejšie riadenie. Zároveň reflektuje aj dosiahnutú synergiu medzi oboma trhmi, ktorá umožňuje efektívnejšie využívanie zdrojov a zdieľanie skúseností v rámci regiónu.
19.05.2026
Čítať viac o Zmeny vo vedení posilnia lokálne riadenie Allianzu
pexels-mikebirdy-14165725

Výkon motora má výrazný plyv na cenu PZP

Silné vozidlá platia za PZP aj viac než trojnásobok ceny. Pozrite si priemerné ceny PZP podľa výkonu motora.
18.05.2026
Čítať viac o Výkon motora má výrazný plyv na cenu PZP

Vyberáme z banky.sk