Mobilná aplikácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Pozreli sme sa, aké funkcionality ponúkajú mobilné aplikácie zdravotných poisťovní a v ktorých situáciach sú klientom nápomocné. Dnes sme sa zamerali na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.


VšZP má mobilnú aplikáciu pre svojich poistencov dostupnú od októbra 2017. Keď zvládnete proces registrácie, zvolíte si 4-miestny PIN kód, ktorým sa budete prihlasovať do aplikácie.

Bez toho, aby ste do aplikácie zadali PIN kód sa sprístupní len SOS Karta prvej pomoci. V nej si možete zadať údaje: meno a telefónne číslo blízkej osoby , vaše chronické ochorenia, alergie, prípadne zoznam liekov, ktoré užívate. Ďalšie údaje sú prístupné len po zadaní PIN kódu.

Do aplikácie si môžete pridať aj vaše deti. Je to jednoduché, stačí napísať ich rodné čísla. Všetky zdravotné informácie o svojich deťoch tak máte hocikedy poruke, vrátane kartičky poistenca.

V aplikácii nájdete preukaz poistenca, ktorý je plnou náhradou papierovej kartičky.

foto
 
V časti Moje zdravie sú uvedené informácie o vašich návštevách u lekára. Vidíte tu názov zdravotného zariadenia, meno lekára a vykonané úkony. Ak tieto informácie nezodpovedajú skutočnosti, môžete ich prostredníctvom apky reklamovať. Okrem predpísaných liekov a výkonov vidíte aj liekové interakcie.
V časti Do lekárne vidíte zoznam receptov, ktoré ste si ešte z lekárne nevyzdvihli. Pri čiarovom kóde nájdete informáciu, či k výberu lieku potrebujete aj papierový recept. Ak k vášmu predpísanému lieku existujú aj lacnejšie lieky s rovnakou účinnou látkou, v tejto časti sú zobrazené. Služba umožňuje preposlať predpísaný recept aj vašim blízkym pomocou ikonky share.

V časti V mojom okolí vás apka nasmeruje do najbližších ambulancií, pohotovostí, lekární a ďalších zariadení vo vašom okolí. Aplikácia ponúka aj možnosť navigácie do vybraného zariadenia. Na škodu je, že nie pri každom poskytovateľovi sú uvedené ordinačné hodiny a telefónne číslo.

V časti Moji lekári a prevencia vidíte zoznam preventívnych prehliadok na aké máte nárok a dátum, kedy ste boli na preventívnej prehliadke posledný krát.

V apke nechýbajú ani kontakty na call centrum VšZP a zoznam najbližších pobočiek.

Aplikácia je dostupná pre mobilné telefóny s operačným systémom Android a Apple.

V ďalšom článku sa pozrieme na mobilnú aplikáciu zdravotnej poisťovne Dôvera. Zdravotná poisťovňa Union mobilnú aplikáciu nemá, klienti sa môžu zaregistrovať do online pobočky, ktorá však nemá všetky výhody mobilnej aplikácie.

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk