Kooperativa kupuje 10-percentný podiel v spoločnosti Stabilita DSS

Poisťovňa Kooperativa získa 10-percentný podiel v spoločnosti Stabilita DDS. Rozšíri tým svoje pôsobenie v segmente penzijných fondov aj o oblasť tretieho piliera, teda doplnkové dôchodkové sporenie.

IMG_2905-R
Deje sa tak na základe podpísania Memoranda o spolupráci so správcovskou spoločnosťou IAD Investments. Proces kúpy podielu ešte podlieha predchádzajúcemu súhlasu Národnej banky Slovenska.

Ako informovala vedúca oddelenia korporátnej komunikácie poisťovne Kooperativa Silvia Nosková Illášová, poisťovňa chce týmto krokom posilniť svoju činnosť aj o správu doplnkových dôchodkových fondov. Zámerom je získať ako nového partnera pre tento segment doplnkovú dôchodkovú spoločnosť Stabilita, ktorej aktivity spadajú pod najstaršiu správcovskú spoločnosť na Slovensku IAD Investments. Ide o ďalší krok potom, ako koncom roka 2022 Kooperativa vstúpila do sféry dôchodkového zabezpečenia v rámci druhého piliera, keď ako svoju 100-percentnú dcérsku spoločnosť nadobudla spoločnosť 365.life, v súčasnosti známu ako Kooperativa DSS. „Prepojenie druhého a tretieho piliera považujeme za významný strategický krok, vďaka ktorému dokážeme našim klientom poskytovať pri správe ich financií ešte lepšiu pridanú hodnotu pod strechou značky Kooperativa,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Vladimír Bakeš.

Na základe ďalších dohôd má poisťovňa zámer, popri správe dôchodkového sporenia klientov, aj o spoluprácu so spoločnosťou IAD Investments v oblasti predaja fondov cez dcérske spoločnosti Kooperativy, ako aj vstup do portfólia produktov investičného životného poistenia poisťovne. Cieľom je z dlhodobého hľadiska taktiež spolupráca na rozvoji projektov v oblasti realitného trhu a nájomného bývania. „Sme presvedčení, že naša spolupráca s poisťovňou bude prínosom pre všetkých klientov. Našim cieľom je pristupovať k správe investícií a majetku našich klientov a investorov s odbornou a profesionálnou starostlivosťou a sme radi, že o tom budeme môcť presvedčiť aj klientov poisťovne,“ dodal predseda predstavenstva IAD Investments Vladimír Bencz.

Kooperativa je súčasťou Vienna Insurance Group, ktorá v súčasnosti prevádzkuje dôchodkové spoločnosti aj v Bulharsku, Maďarsku, v Poľsku a Rumunsku. Aktuálne majú 4,5 milióna klientov a spravujú majetok v hodnote 10 miliárd eur.

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk