Kooperativa dosiahla vlani predpísané poistné v objeme 460,7 mil. eur

V medziročnom porovnaní predpísané poistné spoločnosti stúplo o 1 %.


Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné v objeme 460,7 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti za rok 2016, v medziročnom porovnaní je to nárast o 1 %. Zisk vzrástol o 4,8 % na 31,1 mil. eur. Väčšina zisku smerovala na výplatu dividend, a to 27,4 mil. eur. Na účet nerozdeleného zisku išlo 3,6 mil. eur.

V životnom poistení predpis vzrástol o 0,08 % na 202 mil. eur, a to najmä v dlhodobých jednorazových investičných poisteniach. Tie medziročne vzrástli o viac ako 82 %. V bežne platenom životnom poistení, napriek výraznému nárastu produkčného poisteného o vyše 25 %, firma evidovala pokles predpísaného poistného na úrovni 3,1 %. Dôvodom boli predovšetkým storná.

V neživotnom poistení výraznejšie rástlo najmä havarijné poistenie, a to o 10,15 %. Rast spoločnosť evidovala aj v segmente poistenia domov a domácností o 2,2 % a v úrazovom poistení o 7,8 %. Obchodné výsledky v segmente ostatných neživotných poistení boli negatívne ovplyvnené vystúpením spoločnosti Kooperativa z viacerých medzinárodných poistných programov v záujme ekonomickej efektívnosti, a to medziročným poklesom o 2,86 %. Segment povinného zmluvného poistenia klesol o 0,64 %. Celkovo však neživotné poistenie vzrástlo o 1,89 % na 258,8 mil. eur.

Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Vyberáme z poistovne.sk

sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk