Hospodárske výsledky poisťovne Groupama. Stabilita, rast a diverzifikácia portfólia

Poisťovňa Groupama zaznamenala v prvom polroku 2020 pokračujúci rast svojho portfólia a úspechy aj v diverzifikácii nového obchodu. Aj napriek koronavírusu COVID-19 dokázala Groupama pokračovať v podobnom trende, ktorým zakončila rok 2019 a za prvých šesť mesiacov roka 2020 úspešne ďalej rástla v najmä v segmente retailového majetkového poistenia i v produkcii poistenia podnikateľov.

office-woman-hands-on-report

Stabilita a rast

Najväčší rast v obchodnej produkcii zaznamenala Groupama v korporátnom poistení, v ktorom oproti prvému polroku 2019 strojnásobila svoju produkciu. „Aj napriek náročnému obdobiu sa nám podarilo rásť v segmente majetkového i korporátneho poistenia, ktoré sú pre náš obchod kľúčové. Udržanie stabilného obchodného výsledku v majetkovom poistení i v poistení motorových vozidiel odzrkadľuje stabilitu nášho hospodárenia. Dôležitá je aj stratégia diverzifikácie portfólia, ktorá nám pomáha zvládať túto krízu bez väčšej ujmy,“ vyhlásil riaditeľ poisťovne, Ladislav Gajdoschík. Poisťovňa Groupama diverzifikuje portfólio a motorový poistný kmeň vyvažuje majetkovým i životným poistením.

Zvyšovanie kvality služieb a podpora zamestnancov

Za úspešnými hospodárskymi výsledkami poisťovne možno hľadať aj zvyšovanie kvality služieb v klientskych centrách Groupama service a proaktívnu komunikáciu s klientmi. Zvyšuje sa aj zodpovedanosť hovorov na Call centre Groupama, ktorá koncom prvého polroka 2020 dosahovala 98% hranicu. Rovnako rastie v porovnaní s prvým polrokom 2019 aj počet uzatvorených poistných udalostí a vybavenie klientskych požiadaviek. Medziročný pokles otvorených poistných udalostí v motorovom poistení klesol o 29%. „Kľúčovým aspektom na Groupama service bola stabilizácia tímu, optimalizácia pracovných procesov a efektívne plnenie pracovných činností aj počas mimoriadnej situácie. Našim klientom dokážeme poskytnúť servis na najvyššej úrovni a na všetky požiadavky dokážeme reagovať do 48 hodín od prijatia požiadavky,“ vysvetľuje vedúca odboru servisných činností poisťovne, Darina Fabián Csóková.

Aj vďaka dobre nastavenému biznis modelu a diverzifikácii portfólia sa Groupama počas pandémie vyhla prepúšťaniu. „Zaviedli sme homeoffice a prácu z domu pre všetkých kolegov, ktorým to technické možnosti povoľovali, resp. sme flexibilne procesy upravili tak, aby sa väčšine kolegov dalo pracovať z domu. Tento model práce aj v súčasnosti vyhodnocujeme a na jeseň 2020 pripravujeme zavedenie aj viacdennej práce z domu na viacerých oddeleniach na základe podnetov z praxe ako bežnú súčasť firemnej kultúry v Groupame,“ hovorí HR manažérka poisťovne Nikoleta Leskovská.

Dôraz na inovácie

Okrem kvalitného servisu sú cieľom poisťovne Groupama aj inovácie a zavádzanie nových online bezkontaktných klientskych riešení. Prvým nástrojom bol platobný systém GroupamaPay, cez ktorý klient dokáže uhradiť splatné poistné len na tri kliky. Medzi ďalšie inovácie patrí aplikácia GroupamaSMART, ktorá pre klienta sprostredkúva zrýchlenú likvidáciu škodovej udalosti, tzv. samoobhliadku poškodeného vozidla a okamžitú kalkuláciu poistného plnenia. Oba tieto nástroje zaviedla poisťovňa do užívania v prvom polroku 2020 a pre klientov sú plne dostupné.

(Tlačévá správa)

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení takmer 170-tisíc ľudí

VšZP príde od 1. januára 2021 o vyše 54-tisíc poistencov. Zdravotná poisťovňa Dôvera získa takmer 27-tisíc poistencov a Union zdravotnej poisťovni pribudne takmer 28-tisíc poistencov.
26.11.2020
Čítať viac o Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení takmer 170-tisíc ľudí
34148_obr

Nadácia Allianz darovala 25-tisíc eur na oddelenie bunkovej terapie

Hoci rok 2020 sa do histórie bezpochyby zapíše ako rok boja s celosvetovou pandémiou ochorenia Covid-19, tisíce pacientov denne bojujú aj s ďalšími ťažkými ochoreniami, najmä onkologickými. Nadácia Allianz už desiaty rok podporuje charitatívny projekt Nadácie Kvapka Nádeje a tentokrát venovala sumu 25-tisíc eur na vybudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
26.11.2020
Čítať viac o Nadácia Allianz darovala 25-tisíc eur na oddelenie bunkovej terapie
31403_obr

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí? Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat

Pandémia koronavírusu na Slovensko dorazila v marci 2020. Od jari zasiahla nielen naše zdravotníctvo, ale výrazne aj ekonomiku a hospodárstvo, čo sa prejavilo na finančnej situácii mnohých ľudí. Až približne polovica respondentov (48%) v ekonomicky aktívnom veku 18-64 rokov doplatila na pandémiu finančne, keď sa im znížil plat, neboli im vyplatené odmeny, alebo prišli o zamestnanecké benefity, prípadne sa im skrátil pracovný čas, čo prirodzene viedlo k zníženiu príjmu. Tieto údaje vyplývajú z prieskumu agentúry Focus z októbra 2020, ktorý bol realizovaný pre poisťovňu Groupama. Tá pravidelne monitoruje finančnú náladu a atmosféru v spoločnosti.
26.11.2020
Čítať viac o Aké sú dopady pandémie na financie ľudí? Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat

Vyberáme z banky.sk