Dofinancovanie zdravotníctva je reálne 100, nie 365 miliónov!

Finančná injekcia sektoru zdravotníctva, ktorú ohlásili ministri Lengvarský a Matovič, síce na prvý pohľad vyzerá ako významná ekonomická pomoc, avšak, v skutočnosti:

Doktor a peniaze-001
120 miliónov eur zachraňuje vysoko neefektívnu štátnu VŠZP pred finančnými problémami, ktoré by mohli viesť k nútenej správe. Neefektívne hospodárenie je podľa nás v rozpore s dobrým spravovaním verejných financií. Vnímame to tiež ako znevýhodňovanie všetkých poistencov, ktorí sa rozhodli poistiť v súkromných poisťovniach.

145 miliónov eur nie sú peniaze, ktoré už štát má a pošle ich do nemocníc – ide len o odhad, teoretické peniaze, ktoré štát zatiaľ od ľudí ani nevybral a pri spomaľujúcej sa ekonomike sú veľkým otáznikom a neistotou

100 miliónov eur je jediné reálne navýšenie zdrojov oproti podhodnotenému rozpočtu– to sa však ešte pomerne rozdelí medzi zdravotné poisťovne a teda podstatná časť (64 000 000) opäť skončí v „bezodnej studni“ VŠZP. Len 36 miliónov reálne skončí ako dofinancovanie u zdravo hospodáriacich súkromných poisťovní a teda poputujú k poistencom, ktorí potrebujú zdravotnú starostlivosť.

Chceli by sme zdôrazniť, že štátna poisťovňa hospodári dlhé roky neefektívne – namiesto ozdravného plánu bude už druhý raz nesystémovo zachránená. Pripomíname tiež, že v minulom roku vláda zdravotníctvu zmrazila 232 miliónov eur. Vrátilo sa z nich nakoniec len 90 miliónov, ktoré mali byť započítané do základu rozpočtu roku 2022, čo sa ale neudialo.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk