Detská dopravná nádácia pomáha sirotám a polosirotám po dopravných nehodách

Na slovenských cestách za prvých osem mesiacov tohto roku prišlo o život už 165 osôb a 539 ľudí bolo ťažko zranených. Takéto fatálne nehody často ovplyvnia aj život detí. Pomocnú ruku im podá Detská dopravná nadácia.

building-blocks-in-a-playroom
Po nehodách si deti nesú vážne následky na zdraví, prípadne prídu o jedného alebo oboch rodičov. Preto bola na Slovensku v roku 2022 založená Detská dopravná nadácia (DDN), ktorá týmto deťom pomáha. V Českej republike takáto nadácia funguje už 25 rokov a za dobu svojej existencie vyhovela 900 žiadostiam a rozdala vyše 15 miliónov korún (612 tisíc eur).

Podľa oficiálnych štatistík riešila Polícia SR za prvých osem mesiacov tohto roku 7 491 dopravných nehôd. Pri týchto nehodách bolo 165 osôb usmrtených a 539 ťažko zranených. „Počet ľudí, ktorí prídu o život pri dopravných nehodách, bohužiaľ, neklesá. Najhoršie je, že na ne často doplácajú tí najmenší - deti, ktoré v dôsledku dopravnej nehody utrpia vážne zranenia, vyžadujúce si dlhodobú liečbu, alebo pri nehode prídu o rodičov. V oboch prípadoch potrebujú tieto deti pomoc, a to nielen psychickú, ale aj finančnú. Stretávam sa ale s tým, že rodiny často nevedia, na koho sa môžu obrátiť,“ opisuje Karolína Topolová, predsedníčka správnej rady Detskej dopravnej nadácie. Cieľom Detskej dopravnej nadácie je finančne pomáhať deťom, ktorých rodičia zahynuli pri dopravných nehodách a tiež tým, ktoré majú v dôsledku dopravnej nehody trvalé zdravotné následky. Dopravná nadácia na Slovensku podporila už niekoľko detí. Pomohla napríklad chlapcom, ktorí prišli o otca pri nehode v deň narodenia jedného z nich. Nadácia pomohla aj dievčatku, ktoré o rodičov prišlo v desiatich rokoch.

Príspevok, ktorý deti dostanú od nadácie je možné použiť na čokoľvek, jedlo, ubytovanie, drogériu či pomôcky do školy.

Aká je výška príspevku?

Výška ročného príspevku od Detskej dopravnej nadácie je:
  • 1 200 eur pre vysokoškolákov siroty
  • 600 eur pre vysokoškolákov polosiroty
  • 1 000 eur pre ostatné siroty od materských škôl až po študujúcich vyššie odborné školy
  • 500 eur pre polosiroty v rovnakých vzdelávacích zariadeniach
Ak poznáte dieťa, ktoré potrebuje pomoc Detskej dopravnej nadácie, napíšte na info@detskadopravnanadacia.sk, alebo Nadáciu kontaktujte prostredníctvom webovej stránky www.detskadopravnanadacia.sk či facebooku www.facebook.com/detskadopravnanadacia.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk