Chystáte sa na zimnú dovolenku? Na toto by ste nemali zabudnúť!

Blíži sa čas, kedy budeme do práce prichádzať a aj z nej odchádzať po tme. Trocha deprimujúce nie? Čas zimy je pre niekoho najmä obdobím oddychu, radosti, pokoja a blížiacich sa Vianoc, no niekto nezaháľa a zimu využíva na cestovanie za teplom do exotiky či lyžovačky.


Patríte do tejto skupiny aj vy? Pozrite sa, na čo by ste nemali zabudnúť ešte pred samotným vycestovaním.
 

Kvalitné cestovné poistenie

Cestovné poistenie je pri akomkoľvek výlete za hranice alfou a omegou. Nikdy totiž nemôžete stopercentne predpokladať, čo sa stane. Cestovné poistenie, ktoré dnes dokážete uzavrieť aj online z pohodlia domova, je tak nutnou samozrejmosťou.

Aktuálne každé z cestovných poistení na slovenskom trhu kryje minimálne poistenie liečebných nákladov v zahraničí. Niektoré ponúkajú poistenia rozdelené do balíčkov, iné zasa povoľujú klientovi vyskladať si poistenie presne podľa individuálnych potrieb a zahŕňajú aj poistenie na hory, či poistenie extrémnych športov.

Ako zistiť, ktoré cestovné poistenie je najlepšie?Kľúčom je porovnanie momentálne dostupných ponúk,” hovorí Country Manager finančného portálu Financer.com Slovensko, Daniel Fekete.

Ešte pred porovnaním cestovného poistenia online je potrebné zhodnotiť viacero základných faktorov. Rozhodujúcim je určite destinácia a takisto dĺžka plánovaného pobytu.

Bežný občan sa totiž pri denno-dennej záplave informácií môže veľmi ľahko v ponukách poisťovní stratiť. A keď bežne porovnávame ceny pri nakupovaní v obchodoch, prečo neporovnať aj jednotlivé cestovné poistenia?
 

Poriadne oblečenie a zdravotná prehliadka

Tu samozrejme závisí od toho, či sa v zime chystáte do exotiky v Thajsku, alebo na lyžovačku do rakúskych Álp. Ani v jednom prípade však nemôžete nič podceniť.

Iste, do Thajska vám stačí pár tričiek, šortky, plavky a opaľovací krém. Musíte si však uvedomiť, že pokiaľ si chcete v slovenskej zime dopriať letné teploty, pravdepodobne budete cestovať ďaleko od domova.

Preto sa odporúča vziať si so sebou balíček základných liekov proti bolesti, hnačke a iným nepríjemnostiam, obzvlášť ak cestujete s deťmi. Riešiť akékoľvek zdravotné problémy stovky až tisícky kilometrov od domova nie je aj napriek uzatvorenému cestovnému poisteniu nič príjemné.

Ak plánujete rodinnú lyžovačku, vaše oblečenie by malo byť v prvom rade praktické a udržať vás za každých okolností v teple a suchu.

Platí, že najviac tepla stráca človek cez hlavu, preto odporúčam nepodceniť výber kvalitnej zateplenej zimnej čiapky a pribaliť si aj zimnú vetrovku s kapucňou,” dodáva lekárka MUDr. Lenka Rybárska.

Podľa nej netreba podceniť ani preventívnu prehliadku u lekára a zubára ešte pred samotným vycestovaním. Môže sa stať, že práve takáto prehliadka včas odhalí prípadné zdravotné problémy alebo zubné kazy, ktoré by vás počas vašej dovolenky mohli nepríjemne prekvapiť.

A čo je najdôležitejšie? Hlavne netreba zabudnúť si dovolenku poriadne užiť!
 


(PR servis)

Vyberáme z poistovne.sk

Global 500 2022

Allianz je najhodnotnejšou poisťovacou značkou sveta

Allianz obsadil 30. priečku v prestížnom rebríčku finančne najsilnejších značiek Brand Finance Global 500. V rámci poisťovní je tak celosvetovo najsilnejšou značkou, keďže sa spomedzi všetkých poisťovní sveta umiestnila najvyššie.
27.01.2022
Čítať viac o Allianz je najhodnotnejšou poisťovacou značkou sveta
union-posta

Poisťovňa Union skúša ponúkať svoje produkty aj na pošte

Po zlúčení poisťovne Union a Poštovej poisťovne, bude Union testovať pobočku Slovenskej pošty ako nový predajný kanál.
27.01.2022
Čítať viac o Poisťovňa Union skúša ponúkať svoje produkty aj na pošte
53526

Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur

V rámci životného poistenia to boli najmä poistné udalosti súvisiace s ochorením COVID-19.
26.01.2022
Čítať viac o Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur

Vyberáme z banky.sk