Chystáte sa na zimnú dovolenku? Na toto by ste nemali zabudnúť!

Blíži sa čas, kedy budeme do práce prichádzať a aj z nej odchádzať po tme. Trocha deprimujúce nie? Čas zimy je pre niekoho najmä obdobím oddychu, radosti, pokoja a blížiacich sa Vianoc, no niekto nezaháľa a zimu využíva na cestovanie za teplom do exotiky či lyžovačky.


Patríte do tejto skupiny aj vy? Pozrite sa, na čo by ste nemali zabudnúť ešte pred samotným vycestovaním.
 

Kvalitné cestovné poistenie

Cestovné poistenie je pri akomkoľvek výlete za hranice alfou a omegou. Nikdy totiž nemôžete stopercentne predpokladať, čo sa stane. Cestovné poistenie, ktoré dnes dokážete uzavrieť aj online z pohodlia domova, je tak nutnou samozrejmosťou.

Aktuálne každé z cestovných poistení na slovenskom trhu kryje minimálne poistenie liečebných nákladov v zahraničí. Niektoré ponúkajú poistenia rozdelené do balíčkov, iné zasa povoľujú klientovi vyskladať si poistenie presne podľa individuálnych potrieb a zahŕňajú aj poistenie na hory, či poistenie extrémnych športov.

Ako zistiť, ktoré cestovné poistenie je najlepšie?Kľúčom je porovnanie momentálne dostupných ponúk,” hovorí Country Manager finančného portálu Financer.com Slovensko, Daniel Fekete.

Ešte pred porovnaním cestovného poistenia online je potrebné zhodnotiť viacero základných faktorov. Rozhodujúcim je určite destinácia a takisto dĺžka plánovaného pobytu.

Bežný občan sa totiž pri denno-dennej záplave informácií môže veľmi ľahko v ponukách poisťovní stratiť. A keď bežne porovnávame ceny pri nakupovaní v obchodoch, prečo neporovnať aj jednotlivé cestovné poistenia?
 

Poriadne oblečenie a zdravotná prehliadka

Tu samozrejme závisí od toho, či sa v zime chystáte do exotiky v Thajsku, alebo na lyžovačku do rakúskych Álp. Ani v jednom prípade však nemôžete nič podceniť.

Iste, do Thajska vám stačí pár tričiek, šortky, plavky a opaľovací krém. Musíte si však uvedomiť, že pokiaľ si chcete v slovenskej zime dopriať letné teploty, pravdepodobne budete cestovať ďaleko od domova.

Preto sa odporúča vziať si so sebou balíček základných liekov proti bolesti, hnačke a iným nepríjemnostiam, obzvlášť ak cestujete s deťmi. Riešiť akékoľvek zdravotné problémy stovky až tisícky kilometrov od domova nie je aj napriek uzatvorenému cestovnému poisteniu nič príjemné.

Ak plánujete rodinnú lyžovačku, vaše oblečenie by malo byť v prvom rade praktické a udržať vás za každých okolností v teple a suchu.

Platí, že najviac tepla stráca človek cez hlavu, preto odporúčam nepodceniť výber kvalitnej zateplenej zimnej čiapky a pribaliť si aj zimnú vetrovku s kapucňou,” dodáva lekárka MUDr. Lenka Rybárska.

Podľa nej netreba podceniť ani preventívnu prehliadku u lekára a zubára ešte pred samotným vycestovaním. Môže sa stať, že práve takáto prehliadka včas odhalí prípadné zdravotné problémy alebo zubné kazy, ktoré by vás počas vašej dovolenky mohli nepríjemne prekvapiť.

A čo je najdôležitejšie? Hlavne netreba zabudnúť si dovolenku poriadne užiť!
 


(PR servis)

Vyberáme z poistovne.sk

Allianz_GlobalBrand

Allianz je opäť najcennejšou poisťovacou značkou na svete

Spoločnosť Allianz obhájila minuloročný úspech a opäť sa stala najcennejšou značkou v oblasti poistenia. Vyplýva to z najnovšieho rebríčka najcennejších globálnych značiek Interbrand Best Global Brands Ranking.
21.10.2020
Čítať viac o Allianz je opäť najcennejšou poisťovacou značkou na svete
rain-drops-on-a-car

Dažde a záplavy spôsobili klientom Allianz – SP už vyše 1000 škôd

Október sužujú Slovensko okrem druhej vlny pandémie koronavírusu aj výdatné dažde, spojené so záplavami a povodňami.
19.10.2020
Čítať viac o Dažde a záplavy spôsobili klientom Allianz – SP už vyše 1000 škôd

Vyberáme z banky.sk