ANS sa dohodla s Dôverou na úprave podmienok

Návrh na úpravu zmluvných podmienok predložený zo strany Union zdravotnej poisťovne však asociácia odmietla. Rokovanie tak bude pokračovať budúci týždeň.


Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa v utorok dohodla so zdravotnou poisťovňou Dôvera na úprave zmluvných podmienok na prvé štyri mesiace tohto roka. "Dohodnuté zvýšenie cien a objemov reflektuje nároky spojené so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov od 1. januára tohto roka," informoval riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík. Návrh na úpravu zmluvných podmienok predložený zo strany Union zdravotnej poisťovne ANS odmietla.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

"Navrhnuté ceny znamenali zníženie v porovnaní s rokom 2015 a nepostačovali na pokrytie nárokov na zvýšenie miezd od začiatku tohto roka," vysvetlil Valaštík. Rokovanie s Unionom tak bude pokračovať počas nasledujúceho týždňa. "ANS bude trvať na úprave umožňujúcej pokrytie zákonných požiadaviek na zvýšenie miezd," uzavrel Valaštík.

Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým a nepolitickým združením, ktoré zastrešuje 71 malých, stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia patriace pod asociáciu zamestnávajú približne 24 tisíc pracovníkov.
 

Vyberáme z poistovne.sk

daughter-teaching-technology

Zmeny v sociálnom poistení od začiatku roka 2023. Čo potrebujete vedieť? (1. časť) - Dôchodky

Rok 2023 so sebou prináša niekoľko dôležitých zmien v oblasti sociálneho poistenia. Dnes sme pripravili prehľad toho najdôležitejšieho v oblasti dôchodkov.
30.01.2023 | redakcia
Čítať viac o Zmeny v sociálnom poistení od začiatku roka 2023. Čo potrebujete vedieť? (1. časť) - Dôchodky
young-man-texting

Čo sa zmení v zdravotnom poistení detí po dosiahnutí 18 rokov?

Rodičia stratia prístup k zdravotnej karte svojho dospelého potomka a už nebudú môcť využívať výhody určené deťom. Alkohol ich môže vyjsť draho. Čo znamená dovŕšenie dospelosti z pohľadu zdravotnej poisťovne?
26.01.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo sa zmení v zdravotnom poistení detí po dosiahnutí 18 rokov?
Brand Finance 2023

Allianz jediným poisťovateľom v top 25 značiek sveta

Allianz medziročne poskočil až o 6 miest a obsadil 24. priečku v prestížnom rebríčku najsilnejších značiek Brand Finance Global 500. V svetovej top 25 sa Allianz umiestnil ako jediný poisťovateľ.
24.01.2023
Čítať viac o Allianz jediným poisťovateľom v top 25 značiek sveta

Vyberáme z banky.sk