Allianz sa pridala k pomoci Ukrajine

Už niekoľko dní je svet v šoku z vojny, ktorá vypukla na Ukrajine. Organizácie a jednotlivci po celom svete sa mobilizujú a pridávajú k pomoci susednej Ukrajine aj jej obyvateľom, ktorí sa snažia dostať do bezpečia. Keďže poistenie funguje na princípe solidarity, aj Allianz chce byť solidárna so všetkými, ktorí to v tejto ťažkej situácii potrebujú.

allianzsp

Skupina Allianz aj Allianz – Slovenská poisťovňa sa rozhodli pomôcť viacerými spôsobmi:
  • Skupina Allianz poskytne 12,5 milióna eur na humanitárnu pomoc. Prvý milión eur je venovaný Červenému krížu na okamžitú pomoc.

  • Skupina Allianz v spolupráci s Červeným krížom spúšťa globálnu platformu darcovstva pre všetkých zamestnancov Allianz, prostredníctvom ktorej môžu finančne prispieť na podporu Červeného kríža. Allianz sa zaviazala dorovnať dary zamestnancov až do výšky 2,5 milióna eur.

  • Slovenská Nadácia Allianz použije 2 % z daní za rok 2021 výhradne na pomoc ukrajinským občanom. Darovať 2 % (prípadne 3 %) z daní môžete aj vy. Potrebné tlačivo nájdete tu:

  • Nadácia Allianz zároveň poskytne finančnú podporu vo výške 20 000 eur neziskovej organizácii Človek v ohrození na zabezpečenie pomoci ukrajinským utečencom priamo na hranici a následne na ďalšiu materiálnu, sociálnu aj psychologickú pomoc.

  • Ubytovacie zariadenia Allianz – Slovenskej poisťovne v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave, Turčianskych Tepliciach a Patinciach sme poskytli na ubytovanie ukrajinských utečencov.

>> Allianz už druhý pandemický rok odhalil rekordnú sumu podvodov
>> Sporitelia dostávajú výpisy, tisíce z nich sa pre pasivitu pripravujú o výnosy
>> Allianz je najhodnotnejšou poisťovacou značkou sveta

(Tlačová správa)
 

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk