Allianz je tretíkrát za sebou najcennejšou poisťovacou značkou na svete

Už tretí rok za sebou obhájil Allianz svoju pozíciu najhodnotnejšej poisťovne v rebríčku Interbrand. Hodnota značky tak stúpla o 17 % na 15,2 mld. dolárov, čo je najvyšší rast od vstupu poisťovne do rebríčka Best Global Brands v roku 2007. Aj vďaka tomu sa Allianz posunul z vlaňajšieho 39. miesta na 34. priečku najcennejších značiek na svete.

Interbrand
„Značka Allianz preukazuje silnú odolnosť a hodnotu pre klientov, spoločnosť a širší trh. Usilovne sme pracovali na tom, aby sme na značku a skúsenosti zákazníkov aplikovali naše hlavné princípy," hovorí strategický riaditeľ skupiny, marketingu a riaditeľ distribúcie skupiny Allianz Serge Raffard. Aby Allianz aj naďalej stavala na sile svojej značky, zlepšila svoju globálnu súdržnosť, spriaznenosť a rozlišovaciu schopnosť pomocou prístupu „OneAllianz“. Ten bol použitý na zjednotenie prítomnosti značky Allianz v jedno logo, jedno posolstvo a jednu kampaň. Allianz, navyše, celosvetovo významne zlepšila prácu so zákazníckou skúsenosťou, pozorne načúva svojim klientom prostredníctvom série programov a vďaka tomu zlepšuje svoje procesy, produkty a servis klientom. Osemročné celosvetové partnerstvo Allianz s olympijským a paralympijským hnutím takisto zdôraznilo úlohu Allianz ako globálneho poisťovateľa podporujúceho športový ekosystém. Od štartu partnerstva v januári 2021 sa obľuba značky Allianz medzi ľuďmi, ktorí si toto prepojenie uvedomujú, výrazne zvýšila.

Interbrand je už od roku 1988 priekopníkom oceňovania značiek. Od roku 2000 pravidelne uverejňuje rebríček najcennejších značiek sveta Best Global Brands.

Kompletný rebríček 100 najcennejších značiek sveta s podrobnou analýzou jednotlivých sektorov nájdete na Interbrand.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk