Cestovné poistenie: Najdrahšie poistné udalosti stoja poisťovne stovky tisíc euro

Rád, na čo si dať na dovolenke pozor, je v tomto období dostatok; my sa dnes pozrieme na zopár naozaj drahých poistných udalostí, ktoré museli poisťovne riešiť v rámci cestovného poistenia.

selfie-hikers-on-cobblestone-hill

Močové kamene v USA a pád do rokliny na Aljaške

Vážne poistné udalosti, ktorých výška sa pohybuje v desaťtisícoch, rieši Allianz v rámci cestovného poistenia každý rok. Jedným z nich bol infarkt klienta v Spojených Arabských Emirátoch. Účet za zdravotnú starostlivosť a 16-dňovú hospitalizáciu sa vyšplhal na 127-tisíc eur. „Jednoznačne najväčšou poistnou udalosťou v minulom roku bolo ochorenie klientky súvisiace s močovými kameňmi v USA, kde sme za liečbu a 5-dňovú hospitalizáciu uhradili viac ako 160-tisíc eur,“ uvádza riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz – Slovenskej poisťovne Dárius Nógli. V inom prípade Allianz riešila ochorenie klienta na maláriu v Sudáne. Jeho prevoz do Juhoafrickej republiky, hospitalizácia a liečba vyšla na 58-tisíc eur.

„Za posledné roky bolo najväčšou poistnou udalosťou zranenie horolezca, ktorý pri výstupe spadol do rokliny na Aljaške. Za ošetrenie a hospitalizáciu v nemocnici v USA a následný prevoz na Slovensko vyplatila Allianz vyše 166 000 eur,“ hovorí Helena Kanderková, PR špecialistka poisťovne Allianz.

Operácia a hospitalizácia vyjdú draho

Kanderková ďalej vysvetľuje, že najväčšie škody v cestovnom poistení sú škody na zdraví, kde je potrebná operácia alebo hospitalizácia v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Naposledy sme takto riešili poistnú udalosť, keď klient na dovolenke v Grécku upadol do bezvedomia. Privolaný lekár skonštatoval mozgovú príhodu, klient bol prevezený do nemocnice a napojený na prístroje,“ hovorí ďalej. „Okrem ošetrenia a pobytu v nemocnici sme uhradili letenky a ubytovanie pre rodinných príslušníkov a následnú repatriáciu na Slovensko. Náklady presiahli 88 000 eur.“

Najdrahšie vyjde liečba v USA

Beáta Lipšicová za poisťovňu UNIQA uvádza, že suverénne najdrahším bol prípad ťažkých kardio problémov klienta v USA, ktoré ho ohrozovali na živote. „Hospitalizácia vyšla takmer na viac ako 121 000 eur, liečenie a operácia cez 323 000 eur, spolu teda išlo takmer o 500 000 eur,“ vysvetľuje. „Aj táto poistná udalosť ukázala, že liečba v USA (Kanada) je bezkonkurenčne najdrahšia na celom svete a že sa neoplatí šetriť na poistných čiastkach, ak cestujete práve tam.“ UNIQA riešila pred dvoma rokmi ďalší veľmi komplikovaný prípad, kedy klient skončil v krajine Južnej Ameriky v nemocnici s ťažkým respiračným syndrómom SARS spôsobeným ochorením Covid-19. „Hospitalizácia s napojením na pľúcnu ventiláciu a následná komplikovaná liečba pridružených infekcií stála 226 000 eur. Žiaľ, pacient nakoniec neprežil. Repatriácia telesných pozostatkov stála takmer 9 000 eur,“ uzatvára Lipšicová.

Ešte stále váhate, či má cestovné poistenie význam?

Vyberáme z Poistovne.sk

Nemocnica_Bory_redakcia_3

Zmena zdravotnej poisťovne v 2024 - návod ako podať prihlášku

Podať si prihlášku do novej zdravotnej poisťovne je veľmi jednoduché a môžete tak urobiť viacerými spôsobmi. Poistovne.sk prinášajú návod ako na to.
13.09.2024 | redakcia
Čítať viac o Zmena zdravotnej poisťovne v 2024 - návod ako podať prihlášku
Záplavy_Rudno_Allianz1

Na Slovensko prichádzajú intenzívne zrážky. Toto vám radia poisťovne.sk

Viac ako polovicu škôd na majetku spôsobuje voda. Pozrite si, čo treba spraviť, aby ste minimalizovali škody a ako treba postupovať v prípade poistnej udalosti.
12.09.2024 | redakcia
Čítať viac o Na Slovensko prichádzajú intenzívne zrážky. Toto vám radia poisťovne.sk

Vyberáme z banky.sk