Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.

burst-partners-donut-float-fun
Aj keď si dovolenku zvyčajne spájame s príjemnými zážitkami a oddychom, niekedy nás prekvapia nečakané zdravotné ťažkosti – črevné problémy, úpal, či alergická reakcia. Je dobré vedieť, že pri cestách po Európe sa môžete v prípade bežných zdravotných problémov spoľahnúť na svoju zdravotnú poisťovňu. Stačí mať pri sebe európsky preukaz zdravotného poistenia. Pre prípad vážnejších problémov je dobré „pribaliť si“ aj cestovné poistenie. Poistovne.sk sa pozreli na to, aké „letné“ výhody a zľavy ponúka zdravotná poisťovňa Dôvera svojim poistencom.

Nebežte hneď k lekárovi, zistite svoje ochorenie online

Ak vás na dovolenke v zahraničí prekvapia akékoľvek zdravotné problémy, pre laika je ťažko posúdiť, či je alebo nie je potrebné ihneď utekať k lekárovi. Celú situáciu môže komplikovať aj jazyková bariéra, dostupnosť zdravotníckeho zariadenia a v neposlednom rade aj účet za ošetrenie. Všetci poistenci Dôvery majú k dispozícii zdarma online službu – samodiagnostický nástroj, ktorý po zadaní príznakov určí najviac pravdepodobnú diagnózu a odporúča, čo je potrebné spraviť. Stačí mať v mobile stiahnutú apku Dôvery a pripojenie na internet.

Výhodou je, že samodiagnostiku viete využiť 24/7 všade na svete, aj tam, kde neplatí Európsky preukaz poistenca. Získate odbornú pomoc a navyše môžete ušetriť kopu peňazí za lekárske vyšetrenie.

Samodiagnostiku môžete využiť aj v prípade, ak sa necítite v pohode po duševnej stránke.

burst-cooper-du-plessis-a-woman-in-a-summer

Online vyšetrenie kožným lekárom

Alergie a dermatitídy (spálenie od slnka, popŕhlenie rastlinami a medúzami,...) sú druhou skupinou najčastejších ochorení, kvôli ktorým dovolenkári vyhľadávajú lekársku pomoc. Ak ste poistencom Dôvery, kedykoľvek môžete využiť online kožné vyšetrenie zdarma. Nemusíte už googliť „čo robiť ak ma popŕhlila medúza“, ani zúfalo hľadať doktora. Kožného lekára máte totiž vo svojom mobile.

Postup je jednoduchý, stačí odfotiť kožný problém a počkať na vyhodnotenie lekárom, či je problém závažný alebo nie. Ak je ochorenie menej vážne, doktor vám predpíše lieky na e-recept, prípadne odporučí voľnopredajný liek/masť. Ak je závažnejšie, odporučí osobnú návštevu ambulancie.

Ako „vypnúť“ na dovolenke? Vyskúšajte VOS

Keď sa chcete počas dovolenky „odstrihnúť“ od bežných problémov a venovať sa svojmu duševnému zdraviu, určite vyskúšajte mobilnú aplikáciu VOS. VOS ponúka inovatívne a vedecky overené nástroje na podporu duševného zdravia, napríklad vedenie denníka, chat s online psychológom založeným na umelej inteligencii, relaxačné metódy či dychové cvičenia. Apka je vhodná naozaj pre všetkých, pre zdravých, aj pre tých, ktorí trpia duševnými problémami a chcú sa cítiť lepšie. Prémiovú aplikáciu VOS môžu využívať poistenci Dôvery
bez poplatku, ušetria tak 7 eur mesačne.

burst-sarah-pflug-two-women-laying-on-beach

Ušetrite desiatky euro – na dovolenke, poistení, potravinách a kozmetike

Ak ste poistencom Dôvery, na dovolenke môžete ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Spočítali sme, koľko dokážete ušetriť:
1) 30% zľava na krátkodobé alebo 15% na celoročné cestovné poistenie Generali. Cestovné poistenie Balík XL na 14 dní pre rodinu (2 dospelí a 2 deti) pred zľavou stojí 71,06 eur. S Dôverou ušetríte 21,3 eur.

2) Zľava 30 a 20 eur na zájazdy vybraných cestovných kancelárií. Viac informácií nájdete na stránke Dôvery.

3) 20 % zľava v Moderných kúpeľoch Turčianske Teplice. Pred zľavou týždňový pobyt Klasik Medical SPA pre dve osoby stojí okolo 1490 eur. S Dôverou ušetríte až 298 eur.

4) Zľava 5 % navyše na zľavovom portáli zlavadna.sk. Ak si objednáte napríklad dovolenkový pobyt v hodnote 500 eur, s Dôverou ušetríte 25 eur.

5) Za nižšie ceny si môžete kúpiť aj niektoré produkty, ktoré sa vám zídu aj na dovolenke. Ide napríklad o dietetické potraviny, biopotraviny, výživové doplnky či dermálnu kozmetiku. Zľavy sa pohybujú od 25 do 30%. Pri nákupe za 100 eur, s Dôverou ušetríte 25 až 30 eur.

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk