Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.

relaxing-brown-and-white-tabby
Ochorenie domáceho miláčika bezpochyby nabúra rozpočet bežnej rodiny; ide nielen o citovo, ale aj o finančne náročnú záležitosť. Vo veterinárnych ambulanciách je možné zakúpiť si špeciálne poistenie určené pre psy a mačky. Keďže sa jedná o nie úplne bežný druh poistenia, venujte zvýšenú pozornosť poistným podmienkam, aby ste nakonci neboli sklamaní.

Na čo si dať pozor

Predtým než uzavriete poistenie, pozorne si prečítajte poistné podmienky, a to ktoré úkony spadajú do poistenia a ktoré sú vo výlukach.

Príklad poistných rizík a výluk Poistenia Pet expert
 
Čo uhrádzajú Čo je vo výlukách
Úplnú diagnostiku, lieky, materiál, ošetrenie a liečbu vrátane operácií a predoperačnej starostlivosti Prevenciu, očkovania, kozmetické zákroky, ošetrenia chrupu, diétnu stravu
Hospitalizáciu zvieraťa Ochorenia a úrazy vzniknuté či známe pred vstupom do poistenia
Opakované ochorenia, ak nie sú v režime chronického ochorenia Transplantácie a s transplantáciami súvisiacu pred- a pooperačnú starostlivosť
V prípade smrti náhradu vo výške obstarávacej hodnoty zvieraťa alebo obvyklú trhovú cenu Kastráciu, ošetrenia súvisiace s rozmnožovaním, brezivosťou a pôrodom, umelé oplodnenia
  Dedičné a degeneratívne ochorenia
  Ošetrenia mimo zmluvnej siete
  Úmrtia v dôsledku ochorenia, ak mal pes v čase smrti 6 a viac rokov (veľké plemená), 8 a viac rokov (stredné plemená a mačky) a 10 a viac rokov (malé plemená)
  Úmrtia v dôsledku brezivosti, pôrodu alebo transplantácie
  Utratenie z finančných dôvodov alebo v dôsledku poruchy správania zvieraťa. Usmrtenie zvieraťa pri nutnej obrane, keď napadlo inú osobu alebo zviera.

Pet expert preplatí aj niektoré úkony pri strate a odcudzení, pri hľadaní, či pri opatrovaní zvieraťa. Aj tu odporúčame, pozrieť si výluky.

Aj pri "zvieracom" poistení platí, že musíte navštevovať zmluvného veterinára. Ošetrenie u nezmluvného lekára vám preplatia len v akútnom prípade, keď je zviera v ohrození života.

Netreba zabudnúť, že aj toto poistenie má výšku poistných limitov a čakacie doby, podobne ako životné poistenie u ľudí. A napokon sa nezabudnite pýtať na spoluúčasť. Pri poistení Pet expert je to 10% , min. 25 eur.

Keď ochorie majiteľ

Oplatí sa spýtať aj na situácie, keď ochorie majiteľ a svoje zvieratko nemá kam dať; informujte sa na možnosti preplatenia starostlivosti u inej osoby, prípadne zvieracieho hotela a či poisťovňa rozlišuje príčiny hospitalizácie majiteľa, niektoré sú totiž vo výlukách.

Koľko stojí poistenie psa a mačky?

Cena poistenia závisí od výšky poistného limitu aj od rozsahu poistného krytia.

Psa vám poistia od 25 eur mesačne, mačku od 20 eur mesačne.

2021-12-02-Poistenie zvierat

Doklady

A napokon, ako aj pri poistení ľudí, platí: dôsledne si skontrolujte a odložte všetky papiere a potvrdenia, ktoré od vás bude poisťovňa zaiste pýtať. V prípade ošetrenia správu od veterinára, v prípade stratenia a nájdenia treba s danou osobou, ktorá zvieratko našla, prípadne sa oňho starala, spísať protokol. Zanedbanie týchto vecí by vás mohlo stáť úhradu poistenia, preto sa oplatí dať si na to pozor.

Aké iné poistenia pre domáce zvieratká existujú?

Ak máte poistený majetok (domácnosť) spolu so zodpovednosťou za škody, informujte sa vo svojej poisťovni, či medzi poistnými rizikami sú aj škody spôsobené domácim zvieraťom. Mnohé poisťovne toto riziko kryjú. Zíde sa vám v prípade, ak napríklad váš pes pohryzie návštevu či poštárku.

V rámci poistenia majetku DOMino od poisťovne Generali si klient môže pripoistiť aj čipovaného psa a mačku chovanú v domácnosti. Poistenie kryje náklady v súvislosti s úrazom, uhynutím a utratením.

Poisťovňa Groupama v rámci poistenia Bezpečný domov kryje aj náklady na liečenie úrazu domácich zvierat a navyše poskytuje službu bezplatná konzultácia s veterinárom.

Odborníci na poistenie tvrdia, že najväčší význam má to poistenie, ktoré kryje veľké riziká a teda môže zachrániť človeka pred finančným kolapsom. Preto aj pri poistení domáceho zvieratka zvážte, do akej miery je pre vás prioritné a porovnajte si viaceré ponuky.
 

Vyberáme z Poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk