Poradňa o zdravotnom poistení – opýtajte sa na všetko, čo vás zajíma

Dátum 30.september je pre nás, bežných občanov, každoročne spojený s poslednou možnosťou zmeny zdravotnej poisťovne na nasledujúci rok.


Na druhej strane, pre zdravotnú poisťovňu je to termín, do kedy musia pre svojich poistencov vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci rok. A hoci je tento dátum ešte ďaleko, portál Poistovne.sk sa počas najbližšieho mesiaca bude venovať zdravotnému poisteniu.

Otvoríme pre Vás poradňu, v ktorej odborník zo zdravotnej poisťovne Union odpovie aj na vaše otázky týkajúce sa tejto problematiky.


PORADŇA O ZDRAVOTNOM POISTENÍOkrem iného sa počas júla dozviete, za ktorých poistencov platí zdravotné poistenie štát a tiež kedy štát prestáva byť platiteľom.

V rámci našej letnej témy pre vás spracujeme informácie týkajúce sa ročného zúčtovania zdravotného poistenia – kde nájdete detail výpočtu, do kedy je potrebné zaplatiť nedoplatok a do akej výšky nedoplatok uhrádzať nemusíte.

Pozrieme sa na to, v akom prípade si matky na materskej či rodičovskej dovolenke musia platiť odvody do zdravotnej poisťovne sami a tiež odporučíme, odkedy si musia poistné platiť absolventi stredných a vysokých škôl.

Prinesieme vám informácie o tom, z ktorých príjmov musíte zaplatiť zdravotné poistenie a či musí dôchodca platiť zdravotné poistné, ak má príjem z prenájmu bytu.

Dozviete sa, či ako občan s trvalým pobytov v SR, avšak dlhodobo žijúci v zahraničí, máte povinnosť byť zdravotne poistený na Slovensku a ako je to s platením poistného za pracujúcich študentov.

Lista Odporucame
Prajeme vám slnečné a ničím nerušené leto!

Vyberáme z Poistovne.sk

dovolenka8-redakcia

Cestovné poistenie - dovolenka vs. letná brigáda

Letné dovolenky sú už na dosah a my vám tak ako po minulé roky prinesieme užitočné rady, ako sa zorientovať v cestovnom poistení.
24.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Cestovné poistenie - dovolenka vs. letná brigáda
grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Vyberáme z banky.sk