Poradňa o zdravotnom poistení – opýtajte sa na všetko, čo vás zajíma

Dátum 30.september je pre nás, bežných občanov, každoročne spojený s poslednou možnosťou zmeny zdravotnej poisťovne na nasledujúci rok.


Na druhej strane, pre zdravotnú poisťovňu je to termín, do kedy musia pre svojich poistencov vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci rok. A hoci je tento dátum ešte ďaleko, portál Poistovne.sk sa počas najbližšieho mesiaca bude venovať zdravotnému poisteniu.

Otvoríme pre Vás poradňu, v ktorej odborník zo zdravotnej poisťovne Union odpovie aj na vaše otázky týkajúce sa tejto problematiky.


PORADŇA O ZDRAVOTNOM POISTENÍOkrem iného sa počas júla dozviete, za ktorých poistencov platí zdravotné poistenie štát a tiež kedy štát prestáva byť platiteľom.

V rámci našej letnej témy pre vás spracujeme informácie týkajúce sa ročného zúčtovania zdravotného poistenia – kde nájdete detail výpočtu, do kedy je potrebné zaplatiť nedoplatok a do akej výšky nedoplatok uhrádzať nemusíte.

Pozrieme sa na to, v akom prípade si matky na materskej či rodičovskej dovolenke musia platiť odvody do zdravotnej poisťovne sami a tiež odporučíme, odkedy si musia poistné platiť absolventi stredných a vysokých škôl.

Prinesieme vám informácie o tom, z ktorých príjmov musíte zaplatiť zdravotné poistenie a či musí dôchodca platiť zdravotné poistné, ak má príjem z prenájmu bytu.

Dozviete sa, či ako občan s trvalým pobytov v SR, avšak dlhodobo žijúci v zahraničí, máte povinnosť byť zdravotne poistený na Slovensku a ako je to s platením poistného za pracujúcich študentov.

Lista Odporucame
Prajeme vám slnečné a ničím nerušené leto!

Vyberáme z Poistovne.sk

17444

Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe

Šoféri POZOR! Nastáva veľká zmena v preukazovaní PZP od 1.1.2025. Bližšie informácie o pripravovanej zmene redakcii Poistovne.sk poskytla Slovenská kancelária poisťovateľov.
28.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe
IMG_2905-R

Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.
27.02.2024
Čítať viac o Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch
burst-partners-doctor

Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.
26.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Vyberáme z banky.sk