Potrebujete peniaze na špeciálnu liečbu? Máte ich na dosah!

Zdravotná poisťovňa Dôvera spustila 2. apríla grantový program Bojovníci za zdravie. Žiadať môžete o podporu na nákup zdravotnej pomôcky, lieku, rehabilitácie, zákroku alebo ošetrenia, prípadne rekonvalescencie, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia.


Projekt Bojovníci za zdravie nadväzuje na úspešný Grantový program Dôvera, ktorý vznikol v roku 2012 a pomohol viac ako 150 žiadateľom na ceste za lepším zdravím. Cieľom projektu je pomôcť pacientom zlepšiť zdravotný stav alebo vyriešiť ich zdravotný problém prostredníctvom zdravotnej starostlivosti, ktorá nie je hradená z verejného zdravotného poistenia. Vybraným žiadateľom Dôvera poskytne finančný príspevok. 


lista dochodok
 


Systém zdravotníctva je na Slovensku solidárny, nepokrýva však všetky náklady pacientov na liečbu. Je mnoho liekov či zdravotných pomôcok, za ktoré si pacienti doplácajú, niekedy aj plnú sumu. Zdravotné poistenie napríklad nezahŕňa rehabilitácie pre hendikepovaných. Niektoré zákroky, operácie či ošetrenia si poistenci hradia z vlastných zdrojov.

„Niekedy prevencia nestačí. Je potrebná dlhodobá alebo opakovaná zdravotná starostlivosť. Inokedy zas zdravotná pomôcka či liek nie sú hradené z verejného zdravotné poistenia. Zdravotnícky a sociálny systém nemôžu pokrývať všetky náklady na zdravotnú starostlivosť. Mysleli sme na takéto situácie a pacientom, ktorí sa v nich ocitnú, chceme podať pomocnú ruku,“ vysvetlil dôvody spustenia nového projektu Martin Kultan, generálny riaditeľ.

Lista Odporucame
 

Ako to funguje

  1. Požiadať o príspevok môžu iba poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera.
  2. Na stránke www.bojovnicizazdravie.sk vyplníte elektronický formulár a odošlete ho.
  3. Pri posudzovaní žiadosti odborníci z poisťovne budú prihliadať nielen na diagnózu ale aj na váš sociálny status. Predovšetkým podporia tých, ktorí si potrebnú liečbu, či pomôcky nedokážu zadovážiť z vlastných financií. Miesto bydliska nerozhoduje, šancu majú pacienti z ktoréhokoľvek regiónu.
  4. Po ukončení schvaľovacieho procesu, ktorý podľa zástupcov poisťovne bude trvať približne 3 týždne, vybraní pacienti dostanú informáciu o úspešnom schválení.
  5. Po podpísaní darovacej zmluvy, poistenec obdrží na svoj účet peňažný grant, z ktorého si uhradí potrebné pomôcky, či liečbu.
  6. Po kúpe pomôcok, či absolvovaní liečby, poistenec musí predložiť vyúčtovanie, aby nebolo pochýb, na čo boli pridelené finančné prostriedky minuté.

Požiadať o grant môžu od 2. apríla do 4. mája všetci poistenci Dôvery bez obmedzenia veku, pričom za deti do 18 rokov podáva žiadosť ich zákonný zástupca. Výška žiadaného finančného príspevku je neobmedzená, avšak jej opodstatnenie posúdi lekár alebo odborník z oblasti farmácie. Pokiaľ ste už o grant žiadali v minulosti a neuspeli ste, nezúfajte, žiadosť si môžete podať znovu a máte šancu, že tentoktrát príspevok získate.

lista Neprehliadnite

Oblasti, v ktorých je možné uchádzať sa o grant:
lieky a zdravotnícke pomôcky, ktoré si pacient hradí sám alebo na ktoré dopláca, zdravotná starostlivosť v zahraničí, rehabilitácia/rekonvalescencia pre hendikepovaných alebo po úrazoch, operácie a pooperačná liečba, zákroky, ktoré vedú k zlepšeniu zdravia, zdravotná starostlivosť pre chronických pacientov a iné. Zaujímavosťou je, že poisťovňa preplatí aj liečbu v zahraničí, či alternatívnu liečbu, ktorá nie je hradené z prostriedkov verejného zdravotníctva.

Administrátorom grantového programu je Nadácia pre deti Slovenska.

Viac informácií o grantovom programe sa dozviete na webovej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.
 

Vyberáme z Poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk