Aj tieto benefity vám ponúkajú zdravotné poisťovne

Každá zdravotná poisťovňa sa snaží ponúknuť svojim klientom niečo navyše oproti konkurencii, takzvanú pridanú hodnotu. Aká je súčasná situácia? Oslovili sme ich a prinášame vám výber z ich „ponuky navyše“.
Poisťovňa Dôvera

Výhoda 200+200 patrí medzi najobľúbenejšie benefity ich poistencov. „Vďaka nej môžu deti do 18 rokov veku, ich matky a otcovia získať späť doplatky za lieky a za dietetické potraviny na predpis. Všetci naši poistenci majú nonstop k dispozícii službu DôveraLinka24, na ktorej môžu bezplatne konzultovať s lekárom svoj problém so zdravím,“ vysvetľuje Matej Štepiansky, PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera s tým, že službu často využívajú rodičia, ktorí telefonicky konzultujú postup pri problémoch svojich detí. „Naši poistenci majú výhodu aj v tom, že ak sa dostanú do situácie, pri ktorej bežné zdravotné poistenie nestačí, môžu využiť grantový program Bojovníci za zdravie. Príspevok na liečbu, ktorá štandardne nie je hradená z verejného zdravotného poistenia, už získalo približne 350 bojovníkov. Ani jednu z týchto výhod ostatné zdravotné poisťovne neponúkajú,“ hovorí Štepiansky ďalej.

Klienti poisťovne majú k dispozícii aj Elektronickú pobočku a mobilnú aplikáciu Dôvera, ktoré im ponúkajú množstvo užitočných funkcií. „V tomto roku sme pre najmenších pripravili novinku v podobe vylepšeného BabyBoxu. Ide o praktickú tašku plnú užitočných vecí pre najmenších,“ dodáva s tým, že kompletný zoznam nadštandardných výhod pre ich poistencov nájdete na https://www.dovera.sk/preco-dovera.

Lista Odporucame

Všeobecná zdravotná poisťovňa

VšZP platí poistencom aj nadštandardné preventívne vyšetrenia a očkovania nad rámec zákona, napríklad:
 • tretiu dávku očkovacej látky proti hepatitíde B, A+B,
 • cytologické vyšetrenie krčka maternice pri každej preventívnej prehliadke,
 • vyšetrenie okultného krvácania v stolici (už poistencom nad 40 rokov v intervale 1x za dva roky ako súčasť preventívnej prehliadky),
 • mužom urologickú prehliadku (raz za 3 roky už od 40. roku veku),
 • očkovanie proti chrípke,
 • vyšetrenie rizika vzniku cievnej mozgovej príhody pri preventívnej prehliadke ako jediná zdravotná poisťovňa na Slovensku,
 • stanovenie pomeru krvného tlaku na nohe a ruke, tzv. ABI indexu; ide o dôležité vyšetrenie pri diagnostike ischemickej choroby nôh, ktorá predpovedá pravdepodobnosť výskytu srdcového infarktu alebo cievnej mozgovej príhody,
 • motivuje poistencov, aby sa pravidelne starali o svoje zdravie; VšZP organizuje súťaž Za preventívnu prehliadku dovolenka, v ktorej sa hrá až o 100 cien. Zapojiť sa môže každý poistenec VšZP starší ako 18 rokov, ktorý v stanovenom čase absolvuje preventívnu prehliadku buď u všeobecného lekára, stomatológa, urológa, alebo gynekológa (podrobnejšie na www.vszp.sk/sutaz)

Ďalšie výhody pre poistencov VšZP:
 • kúpeľné pobyty so zľavou do 25 % pre samoplatcov
 • zľavy 10 % na vitamíny o zľavy na dovolenkové pobyty vo vybraných cestovných kanceláriách
 • zľavy na športoviská, do fitnescentier, plavární, na zimné štadióny a pod.

Union zdravotná poisťovňa

Podľa hovorkyne Beáty Dupaľovej Ksenzsighovej je Union jedinou zdravotnou poisťovňou, ktorá poskytuje príspevok na test potravinovej intolerancie, poskytuje poistencom vo veku od 45 rokov príspevok na zubnú korunku (na predné zuby č.1 až 3 - horné aj dolné, vpravo aj vľavo), poskytujú príspevok na okuliarový rám pre deti do 12 rokov, poskytujú príspevok deťom do 12 rokov na pečatenie zúbkov. Pre bábätká majú tieto benefity: spomienkovú fotoknihu, príspevok na plávanie, poukážku na nákup v e-shope s kojeneckými potrebami a monitor dychu na pol roka zadarmo. Tehotným ženám a čerstvým mamičkám uhrádzajú služby pôrodnej asistentky, ktorá príde za nimi až domov. Malým darčekom odmeňujú darcov krvi. Od budúceho roka budú prispievať svojim poistencom na dentálnu hygienu.

Tiež uhrádzajú vyšetrenie cholesterolu pri každej preventívnej prehliadke u všeobecného lekára. Všetkým všeobecným lekárom, ktorí majú EKG prístroj, toto vyšetrenie uhrádzajú, takže kvôli EKG nemusíte navštíviť internistu. Ak ich klienti nechcú zbytočne užívať antibiotiká, môžu požiadať všeobecného lekára o vyšetrenie CRP, ktoré mu uhradia. U všeobecného lekára uhradia test okultného krvácania už od 40 rokov (podľa zákona sa uhrádza až od 50 rokov). Od gynekológa môžu ich poistenky žiadať cytologické vyšetrenie steru z krčka maternice už od 18 rokov (podľa zákona sa uhrádza až od 23 rokov). Urológ môže dať ich klientom vyšetriť tzv. PHI (prostate health index - index zdravia prostaty), vďaka tomu, že uhrádzajú laboratóriu špecifický marker p2PSA.

Poistencom pripomínajú preventívne prehliadky. Za absolvovanie preventívnych prehliadok, vrátane všetkých vyšetrení, zameraných na včasné zistenie vybraných onkologických ochorení, svojich poistencov od 45 rokov každý rok odmeňujú. Ako prvá zdravotná poisťovňa spustila pilotný skríningový program, založený na adresnom pozývaní vybranej skupiny poistencov na preventívne prehliadky a skríningové vyšetrenia.

Ak klienti poisťovne majú záujem o nepovinné očkovanie, prispievajú na vakcíny proti:
 • ovčím kiahňam
 • pneumokokovej infekcii
 • hepatitíde typu A, A+B
 • meningokokovej infekcii
 • kliešťovej encefalitíde
 • proti infekcii HPV, ktorá spôsobuje rakovinu krčka maternice
 • proti chrípke (uhrádzaná v plnej výške)

Vyberáme z Poistovne.sk

Záplavy_Rudno_Allianz1

Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent

Prírodné živly spôsobili minulý rok najviac škôd za posledných 5 rokov. Medziročne stúpol počet škôd o 185 percent, pričom povodne a záplavy spôsobili nárast škodovosti o 433 percent. Na ochranu klientov pred podpoistením Allianz aktualizuje výšku poistnej sumy nehnuteľnosti podľa vývoja cien realít.
24.04.2024
Čítať viac o Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent
policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
24.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
man-driving-in-car-interior

Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

V rámci EÚ Slovensko aktuálne patrí k piatim krajinám, ktoré majú nadpriemerný počet úmrtí pri dopravných nehodách. Kým počet obetí v EÚ klesá, na Slovensku nelichotivo rastie.
22.04.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

Vyberáme z banky.sk