Wüstenrot poisťovňa ku koncu septembra s poistným 43,1 mil. eur09.11.2017 (11:30)

Počet poistných udalostí v období od začiatku januára do konca septembra mierne klesol, náklady na poistné plnenia však stúpli.
Wüstenrot poisťovňa dosiahla za deväť mesiacov hrubé predpísané poistné v rámci životného a neživotného poistenia vo výške 43,1 mil. eur. Podľa vyjadrení spoločnosti výraznejšie vzrástol predpis v neživotnom poistení, a to o 8,8 %. Taktiež nová produkcia bola výraznejšie rastová v rámci neživotného poistenia, teda o 11 %.

Získajte vstupný bonus až 999 EUR

Počet poistných udalostí v období od začiatku januára do konca septembra mierne klesol o pol percenta. Náklady na poistné plnenia však stúpli o 7,9 %, a to výraznejšie v neživotnom poistení o 14,7 %. Výška hrubých technických rezerv dosiahla na konci septembra 138 mil. eur. Zisk pred zdanením presiahol 5,7 mil. eur pri raste o 6,6 %.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák


Sponzorované odkazy