Sociálne poistenie

 
Najčastejšie dôvody pokút od Sociálnej poisťovne
01.02.2019 - Meškanie s úhradou, zaplatenie nesprávnej sumy, nenahlásená zmena, nepredložené výkazy, viac ako jedna dohoda o vykonaní práce...Toto najčastejšie zanedbávame voči Sociálnej poisťovni. Na čo si dať pozor? čítať viac »
Zmeny v sociálnom poistení v janurári 2019 - pokračovanie
30.01.2019 - V predchádzajúcom článku sme si povedali o zmene dôchodkov, príspevku pre vdovy, o dôchodkovom veku a podobne. Dnes si priblížime ďalšie novinky, ktoré nám rok 2019 priniesol. čítať viac »
Január priniesol zmeny v sociálnom poistení. Aké?
25.01.2019 - Od nového roka sa zmenili dôchodky, príspevok pre vdovy, dôchodkový vek a niekoľko ďalších vecí v tejto oblasti. Prinášame vám ich prehľad v dvoch článkoch. čítať viac »
Odchádzate do zahraničia? Nezabudnite sa odhlásiť
12.03.2018 - Ak prídete o zamestnanie, nahlásite sa na úrad práce a sociálku ani zdravotnú poistku nemusíte platiť. Potom sa napríklad rozhodnete, že idete do zahraničia. Na ktorých úradoch sa musíte pred odchodom odhlásiť a čo sa stane, ak tak neurobíte? čítať viac »
Čo všetko sa skrýva pod sociálnym poistením II. (Garančné a úrazové poistenie)
19.02.2018 - V predchádzajúcom článku sme sa pozreli na pojem sociálneho poistenia z pohľadu, koľko percent platí zamestnávateľ za svojho zamestnanca na konkrétne druhy poistenia, a tiež sme si bližšie opísali niektoré z nich. Dnes si priblížime garančné a úrazové poistenie. čítať viac »
Nedoplatky v Sociálnej poisťovni. Aké riziká so sebou prinášajú?
05.02.2018 - Čo sa vám môže stať, ak máte dlh voči Sociálnej poisťovni? Ak to zanedbáte, môže vás dobehnúť aj exekúcia. Ako sa takejto situácii vyhnúť a čo robiť, ak sa už stalo? Poradíme vám v nasledujúcich riadkoch. čítať viac »
Živnosť alebo s.r.o.? Čo treba vedieť pri začatí podnikania
11.02.2016 - Na začiatku podnikania riešia budúci podnikatelia častokrát dilemu, či si založiť živnosť, alebo sa rozhodnúť pre spoločnosť s ručením obmedzeným. čítať viac »
Majiteľ „eseročky“ ušetrí na odvodoch
10.02.2016 - Poistovne.sk zisťovali aký je rozdiel v odvodoch a daniach majiteľa eseročky a živnostníka. čítať viac »
Aké odvody zaplatí zamestnanec a živnostník z minimálnej mzdy
20.01.2016 - Ak zarábate minimálnu mzdu, ako zamestnanec zaplatíte na odvodoch menej. čítať viac »
Ako si živnostník vypočíta odvody
18.01.2016 - Od januára tohto roka opäť štátu odvedieme viac na sociálne a zdravotné poistenie. Zvýšenie sa týka najmä drobných podnikateľov, teda samostatne zárobkovo činnej osoby (SZČO). čítať viac »

Sponzorované odkazy